Медзаклади Харкова переповнені: інфікованих розміщують у холах та коридорах лікарень
У медичних закладах Харкова критична ситуація з COVID-19, у холах та коридорах розставляють ліжка зі складів та розміщують там пацієнтів.
Станом на 7 жовтня у медичних установах міста перебували 811 людей з пневмонією. У 667 з них підтвердили коронавірус, повідомляє 24 канал.
До теми У Києві починаються проблеми з розміщенням хворих на COVID-19: деякі заклади забиті під зав'язку
Заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан розповіла, що заповненість у медичних установах міста стабільно становить 100%. Ліжка ніколи не порожніють – люди постійно змінюються.
За її словами, є навіть такі ситуації, коли хворий трохи чекає у приймальному відділенні, поки випишеться попередній пацієнт.
Також є й такі лікарні, які приймають більше інфікованих, ніж на це розраховані. Зокрема, у міській лікарні №18, яка розрахована на 50 ліжок, перебуває 53 пацієнти. Натомість у лікарні №13, яка розрахована на 140 пацієнтів, вже лікуються 150 хворих.
Вони подіставали вже всі ліжка, які були приховані у приміщеннях складських. Ліжка стоять у коридорах, вони стоять у холах, де є місця. І нічого із цим не зробимо: вони будуть стояти, вони будуть працювати, і люди, які на них лежать, будуть лікуватися, вони отримуватимуть все, що треба,
– сказала Горбунова-Рубан.
Заступниця міського голови заспокоїла, що персоналу вистачає. Втім, вона переконана в тому, що захворюваність в місті зростатиме й надалі.
У Харкові інфікованих почали розміщувати у холах / Фото Суспільне
Крім цього, дорослих пацієнтів розміщують і в дитячих корпусах Харківської інфекційної лікарні. З літа там почали відкривати додаткові місця не лише для інфікованих з легким перебігом хвороби та у стані середньої важкості, а ще чекають на нове реанімаційне відділення.
Директорка Харківського диспансеру радіаційного захисту населення Ірина Пирогова розповіла, що в медзакладі наразі 125 людей на 110 ліжок. Втім наголосила на динамічній зміні пацінтів: постійно одні виписуються, а інші потрапляють на їхнє місце.
Також директорка диспансеру відзначила, що медичні працівники забезпечені всіма необхідними засобами захисту.
Реакція МОЗ: що каже Степанов
У Харківській області вже не перший день реєструють найбільшу кількість нових хворих по Україні. До прикладу, 7 жовтня було зареєстровано 685 нових випадків зараження, а 8 жовтня – 425.
3 жовтня на території Новобаварського району відбувся концерт української співачки Олі Полякової, Попри карантин, захід відвідали близько 2000 людей. Очільник МОЗ Максим Степанов обурений діями місцевої влади й неоднократно підкреслював, що це було помилкою.
Вчергове звертаюся до місцевої влади, до організаторів концерту... Ці цифри вас не лякають кожного дня? Ви ж точно бачите, яка у вас кількість ліжок кожного дня заповнюється хворими на COVID-19. Ви ж точно знаєте, в яких умовах у вас працюють лікарі. Мені так здається, що принаймні повинні знати, в яких умовах працює швидка, кожного дня підвозячи важких хворих до лікарні,
– заявив Степанов на брифінгу 8 жовтня.
Як виходитимуть з ситуації
У міській лікарні №25 зі 190 ліжок доступ до кисню мають лише 27, тож в установі проведуть киснепровід.
Окрім цього, у лікарні №17 відкриють ще 60 додаткових ліжок, а на 8 і 9 поверхах проведуть киснепровід. Всього в установі буде 190 ліжкомісць.
Заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух повідомив, що ситуація з заповненням лікарень є не тільки в Харкові, а й регіонах. Відтак міська влада подала звернення в лікарню міста Ізюм, аби вдалося там розмістити додатково 50 – 60 хворих.
Також він відзначив, що в Харкові є низка медичних закладів, які не належать міській чи обласній адміністрації. Вони мають центральне підпорядкування міністерствам у Києві. Мовиться про залізничну лікарню, відомчі лікарні МОЗ.
Проводимо роботу, аби підключити до надання допомоги ці медичні заклади,
– пояснив Тарас Пастух.
Він наголосив, що наразі суттєва проблема не в ліжках, а в тих, хто лікуватиме пацієнтів. Тому що не так багато медиків, які готові реанімувати. Зокрема, в Харківській області потреба анестезіологів є заповненою на 68%.
Заступник голови Харківської ОДА про ситуацію в медзакладах: відео