Є загроза для усього світу: що Росія може запропонувати КНДР в обмін на зброю
Північна Корея фактично одразу стала на бік Москви у війні проти України. Це одна з тих небагатьох країн, яка повністю підтримує Росію, зокрема окупацію українських територій. Домовленості Кім Чен Ина з Владіміром Путіним можуть підірвати безпекову ситуацію у світі.
Росія має що запропонувати Північній Кореї. Не виключено, що за бажане Кім Чен Ин, який уже приїхав у Владивосток, торгуватиметься. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко.
Читайте детальніше "Готовий на збройну угоду": у FT сказали, що очікувати від Кім Чен Ина на зустрічі з Путіним
Що Росія може дати КНДР в обмін на зброю
У серпні до Північної Кореї приїздив міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу. Ймовірно, тоді були досягнені певні домовленості. Однак, звісно, основні переговори мають відбутись між двома лідерами – Владіміром Путіним та Кім Чен Ином.
Це буде певна політична гра з елементом торгівлі, насамперед з боку Північної Кореї. Вони можуть передати артилерійські снаряди радянських калібрів, і старі запаси, і нового виробництва, також можуть дати ракети для РСЗВ,
– зазначив Володимир Фесенко.
Водночас, малоймовірно, що допомога КНДР зможе покрити потреби Росії на тривалий час. Однак на перший час це справді може допомогти окупантам. Все ж Північна Корея має власне виробництво, але навіть вони не закриють усі дірки в російській армії.
"В обмін, думаю, росіяни хотіли б просто дати продовольчі товари. Там дуже складна ситуація в Північній Кореї, країна на межі голоду вже не вперше. Це найпростіший варіант. Але найбільше усіх непокоїть, що Росія може надати якісь військові технології", – зауважив політолог.
Тобто це могло б дозволити КНДР використовувати тактичну ядерну зброю, наприклад, на військових човнах. Також можуть вестись торги за ракетні технології. Проте теж сумнівно, що Росія б надавала Північній Кореї найсучасніші технології. Це, зрештою, може непокоїти й Китай.
Володимир Фесенко про перемовини між Росією та КНДР: дивитись відео
Угода диктаторів може бути дуже небезпечною
Цілком імовірно, що зараз до Росії є застереження з усіх боків, аби вони уникли передання Кім Чен Ину новітніх технологій. Знову ж, вагому роль (принаймні для Росії) в цьому сенсі відіграватиме Китай.
Якісь військові технології вони все ж дадуть в обмін на снаряди. Це буде порушенням міжнародного ембарго, яке свого часу Росія погодила. Вони взяли на себе зобов'язання не постачати зброю та військові технології Північній Кореї,
– наголосив Фесенко.
Звісно, це не буде для когось новиною, що Росія не виконує свої обіцянки й зобов'язання. Але все ж це буде ще одним підтвердженням для світу, що Росія плювати хотіла на міжнародне право.
"Диктаторські, агресивні режими об'єднуються. Це посилює небезпеки в цілому для міжнародної безпекової ситуації", – підкреслив політолог.
Тиск на Північну Корею дуже обмежений. Світ у цьому сенсі вже зробив все, що міг. Водночас досі зберігається вплив на Росію. І домовленості з КНДР можуть стати чудовим приводом для нових жорстких санкцій проти країни-агресорки.
Приїзд Кім Чен Ина до Росії: що відомо
- На початку вересня з'явилась інформація про те, що протягом місяця лідер КНДР Кім Чен Ин приїде до Владіміра Путіна, аби обговорити постачання зброї. Варто підкреслити, що це виїзд Кім Чен Ина з країни є великою рідкістю (як і у воєнного злочинця Путіна тепер).
- Візит корейського лідера до Росії підтвердили 11 вересня. У російських ЗМІ стверджують, що Кім Чен Ин приїде на запрошення Владіміра Путіна. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що під час візиту очільники КНДР і Росії проведуть перемовини з делегаціями. При цьому не виключають можливості, що диктатори зустрінуться тет-а-тет.
- Уже наступного дня, 12 вересня, Кім Чен Ин приїхав до Владивостока на своєму бронепоїзді. Водночас цікавою деталлю на відео з прибуттям потяга, яке виклали у мережу, є те, що російський локомотив тягне бронепоїзд диктатора КНДР.