Кіссинджер визнав, що Путін – гопник, який хоче всюди наср*ти, – Піонтковський

14 червня 2022, 13:14
Читать новость на русском

Російський диктатор Путін божевільними заявами про наслідування Петра I та повернення територій дещо змінив світовий дискурс і ставлення до себе навіть у своїх найпалкіших прихильників.

Зокрема, ці маніакальні викиди вплинули на позицію Сполучених Штатів. Про це 24 каналу розповів російський публіцист Андрій Піонтковський. На його думку, слова Путіна дали дуже серйозний аргумент прибічникам України. 

До теми Розуміють, що Путін на ниточці, але вагаються, чи її перерізати, – Піонтковський про США

Заяви Путіна про Петра I змінили риторику США

Піонтковський зауважив, що в президента США Джозефа Байдена є відверті антипутінські настрої, однак його увесь час зупиняють. Зокрема, це робить дипломат та посол США в Росії Джон Салліван. 

Як тільки Байден назве його (Путіна – 24 канал) вбивцею чи скаже: "Чорт забирай, скільки ж це чудовисько може залишатися при владі?", одразу ж вискакує з-за його плеча Салліван, і каже: "Ні, ви неправильно дідуся зрозуміли",
– розповів Піонтковський. 

Однак в останній промові американський президент розповідав про свій майбутній візит на Близький Схід і те, що 16 липня він планує бути в Ізраїлі. Байден зауважив, що постарається повпливати на ізраїльський уряд, аби той рішучіше підтримував Україну. Головним його аргументом є невпинний потік свідчень про воєнні злочини, які чинить російська сторона у війні проти України. 

На думку Піонтковського, такий моральний настрій Байдена "підігрітий" не лише інформацією про численні злочини, а й заявою Путіна про Петра I. 

Прихильник Путіна Кіссинджер визнав його гопником

Однак найбільше здивував Генрі Кіссинджер, який завжди вирізнявся проросійськими поглядами. За словами публіциста, у США Кіссинджер цитується як основний ворог України, а його промова в Давосі стала продовженням 20-річної пропутінської діяльності. 

Роками Кіссинджер розвивав думку про те, що головний суперник Штатів – це Китай. Останнім часом він говорив про те, що США потрібно "подружитися" з Росією проти Китаю. "Для цього потрібно буде піти на якісь дрібні поступки. Якщо він хоче зґвалтувати Україну – хай ґвалтує, яке це має значення в глобальному масштабі?" 
– розповів Піонтковський.

Але кілька днів тому у великому інтерв'ю американець різко змінив свою риторику та відрікся від любові до Путіна. Насамперед Кіссинджер намагався виправдатися за свій виступ у Давосі та сказав, що коли він говорив про територіальні поступки, його неправильно зрозуміли. 

Він нібито посилався на слова Зеленського, що жодних розмов з Росією бути не може, поки її війська не будуть виведені на позиції станом на 23 лютого. Лише після цього можна буде вести переговори щодо територій, окупованих раніше.

До теми Кіссинджер, який пропонував Україні поступитися територіями, вже заговорив про поразку Росії

Але головне – він відрікся від своєї основної концепції. Сказав, що Путін стратегічно програв, як би далі не розвивалися події, показав, що у нього немає серйозної армії, а тому він нікому не цікавий як союзник,
– зазначив Піонтковський. 

Кіссинджер заявив, що Путін – це "гопник, який хоче всюди на*рати". Мовляв, йому зовсім нецікавий Китай, а тому Штатам потрібно забути про нього й налагоджувати стосунки з Китаєм. Це серйозний, конструктивний супротивник, який хоче випередити США в технологіях, цивілізаційному розвитку, а отже – серйозний виклик, який потрібно прийняти. 

За словами публіциста, такі заяви Кіссинджера звучали по-новому.

"Тому не все так погано у США. Я думаю, що нас задовольнять результати "Рамштайну-3", що відбудеться у середу (15 червня – 24 канал). Якщо ні – потрібно переходити до "плану Б", – підсумував Піонтковський. 

Піонтковський розповів про зміну риторики у США: дивіться відео