Ідеологія не менш важлива, ніж економіка: які нині стосунки Китаю зі США та Росією
США збили у своєму повітряному просторі китайський аеростат. Це частково використали як причину перенести візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю.
Про це для 24 Каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук.
До теми Війна аеростатів і шпигуноманія: чим завершиться повітряний бій між США та Китаєм
"Американська дипломатія працює не так. Не думаю, що для перенесення візиту Блінкена треба було шукати якість повітряні зонди, збивати їх. Відносини Китаю і США значною мірою залежать від того, як завершиться війна в Україні", – зазначив Рибачук.
Зверніть увагу – Олег Рибачук про взаємодію Китаю та Росії: дивіться відео
Китай вважає Захід ворогом
За словами експерта, зараз відбуваються потужні геополітичні процеси. Він сказав, що все залежить від відповіді Заходу на агресію Росії й чи буде вона рішучою.
"У пресі були заяви, що американські воєначальники закликають військових США готуватися до того, що буде війна у 2025 році. Це жахливий сценарій, але прораховують різні варіанти. Однак найзрозуміліше з них, це те, що Сі Цзіньпін дуже уважно стежить за єдністю Заходу", – розповів Рибачук.
Він вважає, що Владімір Путін і Сі Цзіньпін дуже схожі політики. На думку Рибачука, для них економіка не грає визначальну роль, бо Путін витратив на війну за рік те, що Росія до того відбудувала.
Коли з вами аналізували, то теж вважали, що Китай рахує гроші, а тепер знаємо, що для Сі Цзіньпіна ідеологія не менш важлива. Він поділяє думку Путіна. Тобто вважає, що Захід є ворогом. І якщо Захід продемонструє силу у стосунку до Путіна, то віковічна мрія Сі Цзіньпіна про Тайвань теж стане нездійсненною, – сказав Рибачук.
США переконуватимуть Китай
Джо Байден планує поговорити з китайським лідером телефоном. Американський президент вважає, що останнє, чого хоче Сі Цзіньпін – це розірвати відносини зі США. Рибачук вважає, що це може бути попередженням для Китаю, якщо той продовжить підтримувати Росію.
"Ряд військово-аналітичних центрів говорили, що Китай почав значно активніше сприяти Росії технологіями. Дуже дивною була інформація, про те, що Китай закупив іранські дрони. Навіщо Китаю ці дрони, якщо своє виробництво в нього значно досконаліше. Очевидно, що мова йде про спробу Китаю постачати їх в Росію", – розповів експерт.
До речі Партнери, але не союзники, – Клімкін пояснив ставлення Китаю до Росії та Ірану
Він зазначив, що політичні симпатії Китаю були давно зрозумілі, але він зараз намагається перейти межу, де можна постачати Росії стратегічно важливі товари та зброю.
"Напевно, одна з тем розмови з Байденом буде про Тайвань. Про Росію там буде багато розмов. Також буде про вплив Китаю на Північну Корею. США переконуватимуть Китай не ставати в лави країн-терористів, проти яких працюють потужні санкції", – додав Рибачук.