Партнери, але не союзники, – Клімкін пояснив ставлення Китаю до Росії та Ірану
Протягом року повномасштабної війни Росії з Україною, позиція Китаю залишилась без конкретики. Нещодавно китайський лідер Сі Цзіньпінь висловив підтримку Ірану, але їхні відносини не можна назвати союзницькими.
Про це 24 Каналу розповів міністр закордонних справ України у 2014 – 2019 роках Павло Клімкін. За його словами, Китай не став у війні на бік Ірану, Білорусі та Росії, але вони потрібні йому як партнери.
Читайте також Протистояння між США та КНР: яких заяв від Китаю чекають на Мюнхенській конференції
Китай розуміє, що може бути протистояння із Заходом
Павло Клімкін переконаний, що Китай будує навколо себе геополітичну зону, де йому будуть потрібні як Росія, так і Іран. Китайське керівництво розуміє, що цілком ймовірно, що у 21 столітті відбудеться протистояння між Заходом і Сходом, а сам Китай мріє "очолити" Схід.
За словами ексміністра МЗС, Китай розглядає Росію та Іран як молодших партнерів, а взаємозалежність цих країн одна від одної лише зростає. Особливо зростає залежність Росії від Китаю та навпаки.
Павло Клімкін назвав причину партнерства Китаю з Іраном та Росією: дивіться відео
Політик відзначив початок Мюнхенської конференції, на яку мав прибути представник Китаю. Головною інтригою для Павла Клімкіна є поїздка китайського дипломата до Москви після Мюнхенської конференції. Він пояснив, що така поїздка запланована, але перед тим дипломат ще має поїхати в Угорщину. Очікується, що за результатами поїзди в Європу, у Китаю з'явиться скоординована позиція.
Поки що Китай зацікавлений в тому, що він має Іран та Росію як молодших партнерів, а вони залежать від Китаю. Зараз і Китай фундаментально залежить від Росії у постачанні нафти й газу. Потоки зараз після обмеження цін та ембарго переорієнтовуються,
– сказав Клімкін.
Ексміністр вважаю, що Китаю непотрібна нестабільна Росія, бо тоді обваляться всі постачання.
Як Китай підігрує Росії
- Більшість російських підприємств перейшли на китайське обладнання у зв’язку з запровадженими санкціями ЄС. Поки увесь цивілізований світ тисне на Росію, щоб вона припинила війну, Китай отримує вигоду з цієї ситуації та допомагаю Росії вижити.
- Колумніст The Washington Post Макс Бут переконаний, що Китай не хоче опинитись на стороні тієї країни, яка програє.
- Китай допомагає Росії замінити підсанкційні товари та надають військові технології.