Про це 24 Каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він наголосив, що Китай – це глобальний гравець, від якого залежить не лише економічна спроможність, але і безпека соціальних, економічних та військових світових блоків.

Дивіться також Азійська Росія обов’язково відійде Китаю після розміну на Тайвань, – Фейгін

З'явилася інформація, що китайський дипломат Ван І з візитом прибуде до Європейського Союзу та Росії. Також відвідає Францію, Італію та Угорщину.

Європа очікує заяв Китаю

За словами Вігірінського, якщо з офіційним візитом відправиться Ван І, це буде надзвичайно високим рівнем представленості Китаю. Ван І вже не міністр закордонних справ, нині він обіймає посаду в Комуністичній партії і відповідає за формування зовнішньої політики.

Політолог зауважив, що від Китаю залежать очікування європейських країн по можливому військовому протистоянні між США та Китаєм у Південнокитайському морі.

Як наслідок вони повинні почути одне одного, бо постраждають всі,
– переконаний мовець.

Вігірінський про зовнішню політику Китаю: дивитись відео

Чого очікувати від Китаю

Політолог зауважив, Вікторія Нуланд говорила, що від війни в Україні страждає ринок продовольства, натомість він переконаний, що від війни за Тайвань чи протистояння з Китаєм постраждає 50% світової торгівлі.

Вігірінський вважає, що візити Ван І можуть переконати, що Китай не несе небезпеки Північноатлантичному альянсу, або навпаки європейці зрозуміють, що мають певні зобов'язання колективної безпеки з США. Тож їм потрібно готуватися до можливої участі в цьому протистоянні в перспективі 2 – 3 років.

Конфлікт між Китаєм і Тайванем: що відомо

  • Китайські військово-повітряні сили періодично порушують зону повітряного простору Тайваню.
  • Після агресивних навчань Китаю біля Тайваню Держдеп США схвалив продаж Тайваню військового обладнання на 1,1 мільярда доларів.
  • Напруга навколо Тайваню зростає. У країні припускають, що через кілька років Китай може наважитися на повномасштабне вторгнення.