Про новий військовий пакет США оголосили 2 вересня. Це трапилося після агресивних військових навчань Китаю навколо Тайваню.

Раніше Тайвань відкрив вогонь по китайському безпілотнику, щоб прогнати його від островів

Яку зброю США схвалили для Тайваню

  • 100 ракет Sidewinder класу "повітря-земля" вартістю 85,6 мільйона доларів;
  • 60 протикорабельних ракет Harpoon вартістю приблизно 355 мільйонів доларів;
  • підтримку тайванської радіолокаційної програми спостереження вартістю 665,4 мільйона доларів.

У Китаї вдалися до погроз, а Тайвань дякує

Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгуй, заявив, що можливий продаж зброї "ставить під серйозну загрозу відносини між Китаєм і США, а також мир і стабільність у Тайванській протоці".

Китай рішуче вживатиме законних і необхідних контрзаходів на тлі цієї ситуації,
– наголосив спікер посольства.

Водночас американські посадовці наголошують, що ця зброя не створюватиме для Тайваню нові можливості. Вона лиш підтримуватиме поточні військові системи армії Тайваню. Тобто військовий баланс у регіоні ніяк не зміниться.

"Ці пропоновані продажі є звичайними справами для підтримки постійних зусиль Тайваню щодо модернізації своїх збройних сил і підтримки надійної оборонної спроможності", – мовиться у повідомленні.

Міністерство оборони Тайваню подякувала американським колегам. У відомстві заявили, що нещодавні дії Китаю становлять серйозну загрозу, а продаж зброї допоможе протистояти тиску.

Останні новини про конфлікт Китаю й Тайваню

Різке загострення відносин між Китаєм та Тайванем трапилося, коли конгресвумен США Ненсі Пелосі полетіла на острів. Китай обурився візиту чиновниці такого високо рівня, адже вважає Тайвань своєю територією. Через це держава вдалася до демонстрації своєї військової сили.

Дивіться більше – Китай може відправити своїх військових у росію: відео