Нові економічні угоди між Китаєм і Росією вже підписані попри критику Заходу, – Reuters

24 травня 2023, 11:12
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін відвідав Китай, і дві країни підписали угоди про поглиблення економічного співробітництва. Там він заявив, що відносини між Пекіном та Москвою як ніколи міцні.

Угоди підписали у Пекіні 23 травня. Нові договори помічник прем'єра Китаю Лі Цян та Мішустін підписали невдовзі після саміту G7, де тісні стосунки між Китаєм та Росією не були тепло прийняті Заходом.

Читайте також Китай грає серйозно: чому Пекін обурений через саміт G7 та участь Зеленського

Які угоди підписали Китай та Росія 

Війна в Україні триває вже другий рік, і Росія все сильніше відчуває на собі тиск західних санкцій, саме тому вона почанає сильніше покладатися на співробітництво з КНР. Тільки за квітень 2023 року рівень експорту китайської продукції у Росію зріс на 153% порівняно з тим самим періодом роком раніше. 

Сьогодні відносини між Росією і Китаєм знаходяться на безпрецедентно високому рівні,
– повідомив Мішустін під час візиту до Пекіну. 

Згідно з угодами, Росія планує ще сильніше поглибити співпрацю з Китаєм у сферах спорту, експорту сільськогосподарських товарів та торгівлі послугами. 

"Китай готовий співпрацювати з Росією для реалізації спільного співробітництва між двома країнами, і просування прагматичного співробітництва в різних сферах може вивести його на новий рівень", – заявив помічник прем'єр-міністра Китаю Лі Цян. 

Очікується, що цьогоріч через підписані угоди російські енергетичні поставки до Китаю зростуть на 40%. Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев вже повідомляв раніше, що поглиблення стосунків з Китаєм є стратегічним курсом Москви. 

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Михайло Мішустін – найважливіший російський чиновник, що відвідав Китай. Під час візиту до Пекіну російський прем'єр-міністр зустрічався з не тільки з Лі Цяном, а й з Сі Цзіньпіном. Нагадаємо, у березні 2023 року Сі Цзіньпін приїздив з візитом до Москви та проводив переговори з своїм "дорогим другом" Путіним. 

Після закидів Заходу щодо недоречності посилення стосунків між країнами на тлі вторгнення Росії до України Сі Цзіньпінь заявив, що відносини їхніх країн не порушують міжнародних норм, а Китай має право співпрацювати з тим, ким забажає. Також китайський президент заявив, що взаємини між КНР та Росією не стосуються третіх країн, зокрема і України.

Що відомо про ставлення Китаю до війни в Україні 

  • Війну в Україні, розв'язану Росією, у Пекіні називають "кризою". Речник КНР Ван Веньбінь заявив, що Китай продовжуватиме співпрацю з Росією та підтримуватиме мирні переговори між Україною та окупантами. 
  • У квітні міністр оборони Китаю зустрівся з Володимиром Путіним і Шойгу, і вони цинічно обговорювали співпрацю двох країн та її "важливість для світу". Також Путін заявив, що спцівробітництво між Москвою та Пекіном розвивається дуже добре та згадав про спільні російсько-китайські військові навчання. 
  • Також наприкінці квітня відбулася в довга змістовна телефонна розмова між Сі Цзіньпіном і Володимиром Зеленським. Президент України переконаний, що вона, як і призначення посла України в Китаї, дасть "потужний поштовх розвитку двосторонніх відносин".