Таку думку 24 Каналу висловив політолог Володимир Фесенко. За його словами, Китай грає серйозно і його потрібно сприймати відповідно. Подібну думку про роль Пекіна висловив журналіст Олексій Печій.

Дивіться також Схиляли до мирних переговорів: Зеленський зустрівся зі спецпредставником Китаю, – Bloomberg

"Китай у такий спосіб демонструє свою великодержавну самостійність. Мовляв, "нам тут не мають вказувати, що і як робити". Вони схоже реагували на інші пропозиції, які лунали раніше", – пояснив Фесенко.

Політолог наголосив, що Пекін розпочав свою мирну місію та буде її продовжувати. Однак не варто чекати швидких результатів – їх буде дуже важко досягнути.

Китай може стримувати Росію

У заявах "Великої сімки" на Китай покладають певні очікування. Він може принаймні стримувати Росію від подальших агресивних дій, якщо не тиснути на неї.

Китай хоче бути монополістом на миротворчому полі: дивіться відео

Україна має дипломатичний тил

"Захід демонструє підтримку "формули миру" Зеленського. І це важливо для нас. Ми маємо міцний тил і у військово-технічному сенсі, і в дипломатичному", – зазначив Фесенко.

Політолог додав, що тому не може бути ситуації, коли Китай чи хтось іще нав'язуватиме якісь свої мирні пропозиції. Україна відстоюватиме свої позиції.

Українсько-китайські відносини: останні новини

  • 26 квітня Володимир Зеленський поспілкувався з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Це була перша розмова між лідерами від початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • Після розмови Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського Китай призначив спеціального представника в Україні. Ним став колишній посол у Росії Лі Хуей.
  • 16 – 17 травня китайський спецпредставник відвідав Київ з дипломатичним візитом. На брифінгу обговорили українську "формулу миру" та поінформували Лі Хуея про злочини, які Росія чинить на тимчасово окупованих територіях.