Власна своєрідна позиція: що втратив би Китай, якби засудив агресію Росії
Китай не засудив війну, яку Росія розпочала проти України, а тепер вирішив відіграти роль у мирному врегулюванні ситуації. Пекін дотримується власної позиції, яка відрізняється і від погляду Заходу, і загалом від Кремля.
Про це 24 Каналу сказав член правління Української асоціації китаєзнавців, журналіст-міжнародник Олексій Коваль. Водночас він зауважив, що коли позиція Пекіна в деяких пунктах збігається з російською, то він тоді чітко заявляє, що схиляється до цього табору.
Читайте також Китай намагається знайти своє місце: що криється за "мирними ініціативами" Пекіна
Чому Китай не засуджує агресію Росії
Член правління Української асоціації китаєзнавців зазначив, що в разі засудження російської агресії Пекін ризикує тим, що, так би мовити, "втратить обличчя". Тому що Китай ніколи за всю свою сучасну історію не доєднувався до якихось союзів.
Він хотів би створювати пул своїх союзників. А якщо він засудить Росію та де-факто приєднається до коаліції західного світу, то це є втратою власної позиції,
– сказав Коваль.
За його словами, Китай дотримується своєї особливої позиції, яка відрізняється і від агресивної Росії, і від більшості країн світу. Коли ж позиція Пекіна збігається з російською в деяких пунктах, він тоді чітко каже, що радше схиляється до цього табору.
Коваль сказав, чим ризикує Китай, засудивши агресію Росії: дивіться відео
Коваль додав, що найцікавіше буде 23 лютого, коли стане зрозумілим, як Китай проголосує в Генасамблеї ООН за український мирний план. Якщо Пекін утримається – то це стане свідченням того, що він не підтримує наш план та не засуджує Росію. Тоді всі китайські ініціативи стануть для нас менш цікавими.
Ставлення Китаю до війни в Україні: коротко
- Хоч публічно Китай зберігає нейтралітет щодо війни, але він може надсилати допомогу російським вбивцям. 4 американські чиновники розповіли журналістам, що є небезпека того, що окупанти отримуватимуть летальну зброю.
- Водночас влада Китаю вперше визнала війну Росії проти України. Радник президента Китаю Сі Цзіньпіна Ван Ї заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, що Пекін має "мирний план", який може закінчити цю війну.
- Китай уже поділився з українською стороною ключовими пунктами мирного плану КНР. У МЗС одразу наголосили, що для України пріоритетною залишається та формула миру, яку просуває Володимир Зеленський.