Про це 24 Каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук. Він нагадав – паралельно активізувалися розмови, що нібито Китай може почати постачати до Росії летальну зброю.

До теми Китай намагатиметься перетнути "червоні лінії" у стосунках з Москвою, – міжнародник

На його думку, сумнівно, що Китай таки ризикне це робити. США та ЄС дуже жорстко відреагували на цю інформацію. А Пекін не буде "стріляти собі в ногу" та обвалювати власну економіку через санкції, які може запровадити Захід.

Навіщо Китай придумав "мирний план"

Як наголосив Рибачук, тут Китай переслідує кілька цілей. Насамперед Пекіну абсолютно невигідна затяжна війна. Через неї посилюють економічні проблеми, а в Китаї останнім часом багато з цим викликів.

Є виклики в економіці. Тому їм потрібно торгувати із Заходом. Але з іншого боку є ідеологія. На іншому боці Путін, який також хоче змінити порядок денний. Вони однаково ставляться до прав люди, верховенства права, свободи тощо. Але Китай намагається знайти своє місце не лише щодо Росії,
– вважає Рибачук.

Чому в Китаї приготували "мирний план" щодо війни в Україні: дивіться відео

За його словами, зараз Китай намагається стати певним лідером в авторитарному світі. Не дарма вони нещодавно виступили в підтримку Ірану у його протистоянні із Заходом. Також сюди варто додати і "мирний план" щодо війни в Україні.

Це дозволить їм посилити можливості щодо впливу на інші держави та покращить позиції у можливих майбутніх переговорах зі США.

"Мирний план" від Китаю: коротко

  • Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на Мюнхенській конференції заявив, що війна Росії проти України не має тривати. Її потрібно терміново завершувати. Там підготували "мирний план", який нібито мають представити 24 лютого.
  • Наразі деталі пропозиції невідомі. Однак Китай нібито наголошує на дотриманні цілей та принципів Статуту ООН. Зокрема – щодо суверенітету та територіальної цілісності України. Утім, там є також проросійський наратив щодо "законних інтересів всіх держав у сфері безпеки". Це стосується "занепокоєння" від Владіміра Путіна щодо безпеки Росії.
  • Президент Володимир Зеленський відреагував на ініціативу Китаю. Він не знає конкретних положень "мирного плану" Пекіну. Але розраховує на підтримку української "формули миру".