Пекін постійно провокує Вашингтон: як Китай хотів використати війну в Україні
Китай хотів використати війну Росії проти України для досягнення власних цілей. Вони могли розраховувати на великі перемовини зі США щодо розподілу сфер впливу.
Таку думку на стрімі 24 Каналу розповів політичний аналітик і журналіст зі США Армен Чібухчян. За його словами, в Китаї розуміли, що Захід не кине Україну у війні. Однак вони могли розраховувати, що максимум через 2–3 місяці все дійде до великих переговорів між США та Китаєм щодо подальшого розподілу світу.
До теми Трикутник Китай – Росія – Іран: чим небезпечний новий союз для України та Заходу
Китай також розумів, що щонайбільше через 2–3 місяці все дійде до дуже великих переговорів, де вони зможуть домовитися зі США щодо розподілу світу. Очікували на багато дивідендів та отримання великого впливу,
– зазначив Чібухчян.
Утім, довготривала війна змінила плани Китаю. Вони почали "грати" більш відкрито.
Китай увімкнув свій шантаж
Як наголосив Чібухчян, зараз Китай активно використовує різні провокації та шантажі, як це сталося з розвідувальним зондом. Так Пекін перевіряв Сполучені Штати на стійкість.
Вони вирішили перевірити, чи готові США йти на поступки. Уся поведінка Китаю – це провокації, прихований шантаж, погрози та натяки. Як-от з Тайванем. Вони бачать, що реакція США стає все більш жорсткою. Там дають знати, що не хочуть гратися з Китаєм і на поступки не підуть,
– зазначив Чібухчян.
Як Китай хотів використати війну в Україні: дивіться відео
Китай працює й на інших напрямках. Так політичний аналітик переконаний, що Китай допомагає Ірану накопичувати військову потугу та загалом ставати сильнішим. До прикладу, буквально півтора року тому країни уклали договір, за яким Пекін інвестує в Іран близько 400 мільярдів доларів.
Позиція Китаю щодо війни в Україні: коротко
- Можлива зустріч між Владіміром Путіним та Сі Цзіньпіном – досить тривожний дзвіночок для України. На думку російського опозиційного політика Гаррі Каспарова, це може означати, що Китай готовий втягнутися у війну.
- Натомість український політолог Микола Давидюк не вважає, що зустріч обох лідерів свідчитиме, що Китай точно увійшов у війну. Вони можуть зустрітися з інших причин.
- Цікаво, що обсяг торгівлі Китаю зі США втричі більший, ніж з Росією. Однак, на думку президента ГО "Ліберально-демократична ліга України" Артура Харитонова, Китай готовий пожертвувати торгівлею зі Сполученими Штатами.