"Хоче припинення боїв" у WSJ розповіли, чому відправка військ КНДР у Росію неприйнятна для Китаю

3 листопада 2024, 12:44
Читать новость на русском

Відправка військових з КНДР до Росії для участі у війні створює ризики для Китаю та перевіряє межі його можливостей впливати на сусідів, які володіють ядерною зброєю.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The Wall Street Journal. Зазначається, що за останній рік Кім Чен Ин зробив різкий поворот, приділяючи набагато більше уваги Росії, ніж Китаю.

Читайте також Буде катастрофою для Кім Чен Ина: чому КНДР може зупинити відправку своїх військ до Росії

Китай хоче бачити припинення бойових дій

За словами WSJ, Пекін часто погоджується з Москвою та Пхеньяном у глобальній політиці. Однак рішення Північної Кореї направити тисячі своїх солдатів на війну проти України ставить Китай перед дилемою.

Головне занепокоєння Пекіна полягає в тому, як участь КНДР у війні може сприяти ще більшому військовому партнерству між США, Західною Європою та їхніми союзниками в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Такі партнерства могли б допомогти США знайти союзників у будь-якому потенційному конфлікті з Китаєм через Тайвань.

Директор Інституту міжнародних досліджень Нанкінського університету Чжу Фен заявив, що розгортання північнокорейських військ у Росії є неприйнятним для Китаю, оскільки країна хоче бачити припинення бойових дій.

Це не тільки вносить нову стратегічну плутанину у війну в Україні, а й сигналізує про розширення війни,
– сказав Чжу Фен.

За його словами, Пекін може побоюватися, що "конфлікт тепер стане міжконтинентальним".

Науковий співробітник Корейського фонду при Німецькому інституті міжнародних відносин і безпеки Ерік Баллбах зазначив, що Китай може розглядати пряму підтримку Росією стратегічних озброєнь Північної Кореї як "червону межу". Однак навіть у такому разі спроби влади приструнити будь-яку з країн будуть обмежені.

Китай явно зіткнувся з реальністю того, що він втрачає вплив на Пхеньян, тоді як Росія набуває впливу,
– сказав Баллбах.

До слова, раніше в ГУР повідомили, що поблизу кордону з Україною перебувають понад 7 тисяч північнокорейський військових. У розвідці зауважили, що солдатів КНДР було споряджено "по-піхотному".