Китайці отримають приз – Тайвань або Сибір, – Піонтковський про крах режиму Путіна

21 грудня 2021, 23:47
Читать новость на русском

У міністерстві закордонних справ Китаю публічно підтримали ідею Росії щодо "забезпечення безпеки й стабільності" в Європі. У разі війни Путіна з країнами Заходу, китайці отримають величезний приз.

Мовиться про території, в яких вони зацікавлені. Таку думку озвучив російський публіцист Андрій Піонтковський в ефірі 24 каналу.

До теми Приречені на дружбу крізь стиснуті зуби, – політолог про відносини Китаю і Росії

"У випадку війни Росії проти США, у будь-якому випадку китайці отримають величезний приз – Тайвань або Сибір на вибір", – наголосив Піонтковський.

Китай підтримав Росію

Зазвичай китайці дуже обережні у своїх політичних висловлюваннях. Однак у МЗС Китаю прямо заявили, що підтримують пропозиції Росії. Водночас окупованого Криму частиною путінської держави вони теж не визнали.

За словами російського публіциста, у такий спосіб Китай підштовхнув російську верхівку до більш рішучих дій. Офіційному Кремлю це додало сміливості.

Китайці дуже зацікавлені в максимально гострому зіткненні довкола України, Росії і США,
– зауважив Піонтковський.

Це можна пояснити тим, що ситуація може мати 2 результати. Але в будь-якому з них, Китай може отримати зиск.

Перший варіант – малоймовірний, якщо США цілком зрадять Україну. Тоді російська агресія закінчиться успіхом, а Китай одразу й без зусиль заволодіє Тайванем.

Більш ймовірним є другий варіант, коли режим Володимира Путіна зазнає краху. У цій ситуації в Росії виникне нестабільність, і Китай швидко зможе забрати собі території, на які давно зазіхає – від Владивостока до озера Байкал.

Дивіться відео: Піонтковський розповів про бажання Китаю та крах режиму Путіна

Зовнішня політика Росії та Китаю: що відомо

  • Володимир Путін переконаний, що чинні стосунки Росії та Китаю є справжнім зразком у 21 столітті.
  • Демократія, якою хвалився Сі Цзіньпін, зазнала першої поразки. Гонконг проігнорував вибори до місцевого парламенту, які відбулися за законами Китаю.
  • Китай образився на саміт за демократію, у якому взяв участь Джо Байден. Прихильники Сі Цзіньпіна, як і фанати Володимира Путіна вважають, що США намагаються об’єднати країни для протистояння диктатурам.