Кияни отримали порцію антиреклами тютюну

31 травня 2011, 19:10
Читать новость на русском

Не курити, принаймні один день. 31 травня - Всесвітній день без тютюну. А відтак, у столиці на кожному кроці - по антитютюновій акції.

“Показується як курець вдихає цей дим. Ось його легені, там щось булькоче, і вода поступово стає жовтою. Ми хочемо показати, яка пляма залишається після того, як буде викурена одна сигарета - то уявіть, що буде, якщо буде десяток сигарет щодня”, - каже борець з курінням Артем Соколенко.

Навіть парламентарі борються з курінням - через законопроект, який має повністю заборонити рекламу тютюну в Україні. Документ вже пройшов І читання і доопрацьовується комітетом.

“Ви знаєте, кажуть, це приватна справа курити чи не курити. Я не курю, не планую і іншим не раджу. І тим не менше, це не приватна справа - це питання державної політики, це питання - в якому середовищі ростуть наші діти. І я хотів би, аби моя дитина росла в середовищі, де людина з цигаркою в зубах сприймалася як нездорове явище”, - сказав народний депутат, БЮТ-“Батьківщина” Андрій Шевченко.

“От якщо Ви звернете увагу по окремих фракціях, які депутати найадекватніші, найменш скандальні і без ознак шизофренії - це ті, що курять, тому що вони відволікають негативну енергію, вони її вивітрюють, і з димом виходять і тупість, і агресивність”, - вважає народний депутат Тарас Чорновіл.

Проте фахівці запевняють - димом стресу не знімеш. Адже куріння - це національна проблема, проти якої немає наразі дієвих державницьких ліків.

“Нікотин, тютюн - це легалізований продаж наркотиків, і ті, хто не може залишити курити - це наркомани. Відносно тютюну, як легалізованого наркотика, сьогодні Мінфін просто сліпий”, - каже екс-міністр охорони здоров’я України Микола Поліщук.

“Якщо Ви приходите до мене та кажете - я хочу, але не можу кинути курити - я повинен зробити Вам діагностику: чи є фізична залежність чи немає, які психологічні проблеми Ви вирішуєте, бо вони у всіх різні. І лише тоді давати поради”, - зазначив представник МОЗ України Костянтин Красовський.

Свою залежність курці визнають - проте кидати звичку здебільшого не збираються.

“Ну це звичка, офісна звичка, тому що більшість офісних працівників таким чином намагаються скоротити свій час перебування на роботі”, - каже курець Віталій.

“У нас взагалі немає реклами сигарет в Мінську, але я не думаю, що це допоможе”, - сказав курець з Мінська Володимир.

“Сила - є, воля - є, а сили волі немає”, - каже курець з Берліна Лев.
Аби переконати таких безвільних курців, населення вирішили налякати цифрами. І світова статистика не тішить.

“Ця глобальна епідемія спричиняє смерть 5 мільйонів людей щорічно, і якщо тенденція збережеться, кожен рік від проблем, пов’язаних з тютюном, буде помирати 8 мільйонів людей щорічно”, - доповів керівник бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич.

Варто зазначити: щороку від проблем, пов’язаних з курінням, помирає 120 тисяч українців.