У Києві перевірили якість води: інформація про холерну паличку – фейк
Джерело:
КМДАЯкість води в Киві відповідає санітарним нормам. Тож інформація про паличку холери не відповідає дійсності.
У Київводоканалі спростували інформацію про те, що водопровідна вода може бути небезпечною.
Увага Як вберегтись від кишкових інфекцій влітку в умовах війни: поради від МОЗ
Що цьому передувало
У мережі розповсюджували фейкову інформацію про можливий спалах холери через холерну паличку у воді. У дописах зазначали, мовляв, навіть чистити зуби та мити фрукти і овочі потрібно кип'яченою водою.
У "Київводоканалі" запевнили, що ця інформація не відповідає дійсності й, імовірно, спрямована на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення.
Якість води в Києві перевірили – вона відповідає нормам
Якість питної води контролюється за показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показниками безпечності. Жодних відхилень від ДСаНПіН 2.2.4-171-10 наразі немає, водопровідна вода цілком безпечна,
– йдеться у повідомленні "Київводоканалу".
"Київводоканал" забезпечений усіма необхідними реагентами в достатній кількості, всі водопровідні споруди працюють у штатному режимі, всі процеси з водопідготовки відбуваються в установленому порядку.
Подібні фейки з'явились також в Одесі та Миколаєві
Російська пропаганда поширює фейки, що в Одесі та Миколаєві відбулися спалахи холери, щоб приховати випадки захворювання в тимчасово окупованому Маріуполі.
Зауважимо, що холера – це бактеріальна інфекція, яку викликає бактерія Vibrio cholerae. Найчастіше джерелом хвороби є вода або їжа, заражена холерними бактеріями. При цьому інфекція не передається безпосередньо від однієї людини до іншої, тому заразитися через випадковий контакт з інфікованим не можна.
Мета Росії одна – дестабілізувати ситуацію в Україні
Загалом Росія поширює в мережі фейки, які, ймовірно, мали б допомогти їй реабілітуватися в очах своїх громадян і підірвати імідж України на міжнародній арені. Так, один із нових фейків стосується "біологічної провокації з боку Одеської ОВА та ЗСУ".
Зокрема, у телеграм-каналі міноборони Росії з'явилася публікація про те, що нібито "ЗСУ готують провокацію з метою звинувачення російських військових у завданні ударів по небезпечних об'єктах".
Більше про це – Росія продовжує поширювати фейки, цього разу – про вертольоти США, паспорти і Німеччину: дивіться відео