Класичний Китай, – дослідник пояснив позицію Сі Цзіньпіня і домовленості з Байденом
Спочатку Китай займав нейтральну позицію щодо війни в Україні. Однак зараз надсилає інший сигнал – намагається зняти тему агресії Росії з порядку денного саміту G10.
Це позиція, якої і дотримувалась країна раніше. Про це сказав в ефірі 24 каналу експерт із міжнародної політики Олександр Краєв.
Зверніть увагу Час покаже, що Китай стоїть на правильному боці історії, – глава МЗС Китаю
"Це класичний Китай. Це та зовнішня політика, яку ми і чекали від цієї країни", – наголосив Краєв.
Байден і Сі Цзіньпінь порозумілися
За його словами, цілком зрозуміло, про що розмовляли і торгувалися Джо Байден та Сі Цзіньпінь. Ймовірно, вони знайшли певні спільні точки дотику, які полягають насамперед у тому, що саме США і Китай повинні визначити порядок денний у світі.
Найімовірніше, Китай не допомагатиме відкрито Росії і не буде такої підтримки, на яку очікує Москва. Водночас Китай не може вийти, сказати про домовленості з США і підтвердити, що в Україні відбувається війна, а Росія – агресор.
США і Китай не афішують свою співпрацю
Експерт пояснив, що Китаю не можна показувати, що він хоч якимось чином співпрацює із США. Так само і Сполучені Штати Америки не можуть афішувати, що вони ідуть на поступки або на зустріч Китаю.
"Це класичний серединний шлях – ми не засуджуємо Росію, але й не починаємо її підтримувати. Ми домовляємось із США, але відкрито про це ніколи не скажемо. На мою думку, це просто продовження тієї лінії, яку зайняв Китай – "незалежну позицію щодо конфлікту в Україні", – додав Краєв.
Експерт пояснив позицію Китаю щодо війни в Україні: дивіться відео