Коли Рада ухвалить закон про референдум: що кажуть у "Слузі народу"
За закон про референдум Верховна Рада "однозначно проголосує". А статися може це вже до кінця 2020 року.
Закон про референдум нардепи можуть ухвалити вже незабаром
Таку заяву зробив нардеп від "Слуги народу" та заступник голови Комітету ВР з питань місцевого самоврядування та організації державної влади Олександр Качура. Про це пише "Радіо Свобода".
До речі Закон про референдум Рада може ухвалити майже відразу після опитування Зеленського
Політик нагадав, що Венеційська комісія висловила свої зауваження. Натомість парламентарі вносять необхідні зміни між першим і другим читанням, і на друге читання виносять це питання до зали.
І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум,
– підкреслив Качура.
Над текстом документу ґрунтовно працювали
На думку Качури, Верховна Рада 9-го скликання дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту, Річ у тім, що на початку роботи "слуги народу" обіцяли, що за нього проголосовують одним із перших. Водночас депутат пояснює це тим, що над текстом документу увесь цей час намагалися ґрунтовно працювати.
"Це такий документ, якого за якістю, мабуть, ще не знав парламент. Не хочу нікого хвалити, але дійсно ми кожну статтю проходили, кожне слово, і це сотні годин витрачених робочою групою", – зазначив нардеп.
Він додав, що однією з норм вищезгаданого законопроєкту є те, що він зможе надати право українцям за результатами референдуму скасовувати закони.
"Тобто, якщо закон, наприклад, про ринок землі, не влаштовує український народ, то можна буде це питання винести на референдум і скасувати його. І для цього не потрібно буде будь-яких додаткових рішень парламенту та будь-яких посадових осіб". – каже Качура.
Зверніть увагу Стефанчук також висловив думку щодо дати ухвалення закону про референдум
За його словами, це дуже дискусійсне питання було: депутати кілька разів збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант.
Зауважимо! Згідно з Конституцією, народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Всеукраїнський референдум призначає Верховна Рада або президент. Водночас референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії. Окремих законів, які регулюють проведення референдуму, в Україні наразі немає.Законопроєкт про референдум: основне
- Запропонований президентом законопроєкт передбачає: щоб організувати референдум за народною ініціативою, слід зібрати щонайменше 3 мільйони підписів жителів України. Водночас вони повинні представляти щонайменше 2/3 адміністративно-територіальних одиниць, передбачених Конституцією України.
- Законопроєкт допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
- Під час референдуму можуть виносити на розгляд питання про затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України. Тобто мовиться про загальні засади, вибори, сам референдум, правосуддя та інше.
- Також можуть розглянути питання загальнодержавного значення, питання про зміну території України та питання про втрату чинності закону України або окремих його положень.
- Водночас референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.
- Питання для національного референдуму мають бути чіткими, без подійних тлумачень, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".
- Референдум не можна проводити у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.
- 18 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні ухвалила цей президентський законопроєкт. Документ підтримали 252 народні депутати.