Які умови необхідні для заходу F-16 в Україну: фронтове зведення від Світана
Українські пілоти активно працюють над освоєнням західних літаків. Однак умов для розташування F-16 в Україні набагато більше.
Їх назвав у щоденному зведенні для 24 Каналу льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан. А також проаналізував перспективи боїв за місто Авдіївку, що на Донеччині.
Зверніть увагу Забудемо про "Шахеди": Світан назвав найефективніший спосіб закрити небо
Повітряна атака на Україну
За минулу добу росіяни атакували Україну використовуючи дрони типу "Шахед" та авіаційну ракету. З 17 безпілотників збили 14, також одну керовану авіаційну ракету Х-59.
Три "Шахеди" влучили в інфраструктурний об’єкт в Павлограді, що на Дніпропетровщині.
За словами Світана, вийти на стовідсоткове забиття БпЛА можна оснастивши бійців тепловізійними приладами.
Приціл має бути вже інтегрований в систему бойового управління літака чи штурмовика. Один з варіантів – Super Tucano. Ідея закупки такої авіації була ще 5 років тому, на жаль, тоді цю ідею похоронили, потрібно знову її відновлювати,
– підкреслив військовий аналітик.
Він наголосив, що саме такий тип літаків зможе знищувати повітряні цілі не над Україною, а ще до заходу з території ворога.
Коли в Україну прибудуть західні літаки
Днями речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що західні літаки F-16 вже можна розташовувати на українських аеродромах.
До того ж вони вже кілька разів сідали на території України кілька років тому під час проєкту "Чисте небо" та під час проведення "Євробачення".
Зараз росіяни відчайдушно цілять в аеродроми в Старокостянтинові та Миргороді, хоча насправді їх в Україні набагато більше.
Проблем з аеродромами немає, можливо, є пов’язані з безпекою, перекиданням техніки чи неготовністю інженерно-технічного складу для приймання літаків,
– пояснив Світан.
Коли буде повна готовність обслуговчого персоналу та майданчиків, ми отримаємо F-16, переконаний полковник в запасі.
Ще одними з факторів відтермінування є затягування з ухваленням фінансування для України, передачі дальніх засобів ураження, серйозних партій озброєння.
Бої біля Авдіївки
Дуже гарячою залишається ситуація на Авдіївському напрямку. Ворог тисне з півночі, бої тривають біля Авдіївського коксохіму. Деякі вулиці там вже частково зайняв окупант.
Водночас Forbes написали, що Генштаб, йомовірно, перекидає на цей напрямок один з елітних підрозділів – 3 окрему штурмову бригаду.
Серйозна бригада, якою керує успішний командир. Ми кілька разів її ставили в приклад, вони правильно підібрали систему комплектації своїх підрозділів. Вони зокрема запустили свій рекрутинговий центр. Це про те, що я постійно говорю – рекрутинговий центр має бути не при Міністерстві оборони, не при ТЦК, а саме при бригадах,
– наголосив військовий експерт.
Він розповів, що досі, попри повністю сформований склад бригади, туди стоїть черга з охочих. Однак варто розуміти, що навіть такий сильний склад не зможе вирівняти ситуацію без достатньої кількості боєприпасів.
На цьому напрямку, за словами Світана, уже варто залучати близько трьох таких бригад і ухвалювати рішення з відсікання північної клешні ворога. А просто відправляти бійців в саму Авдіївки – зараз не ефективно. Як мінімум, для вирівнювання фронту росіян потрібно відігнати до траси Костянтинівка – Авдіївка, за якою ворога утримували протягом останніх років.
Крім того, бійців, які зараз перебувають в місті, вже потрібно відправляти на ротацію, переконаний експерт.