Кому українці повинні завдячувати безвізовим режимом: думка експерта
11 травня Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України. За словами експерта-міжнародника Володимира Волі, у четвер відбулася лише формальна процедура. Це звична для ЄС практика: якщо на Комітеті постійних представників ЄС щось затверджують, то вже на засіданні Ради ЄС іншого рішення не буває.
Про це він розповів в коментарі сайту "24".
Все йде поки що за графіком. Це питання вийшло на фінішну пряму,
– відзначив Воля.
За його словами, якихось зупинок чи зволікань бути не повинно. Тобто, режим візової лібералізації України з ЄС вступить в дію через 20 днів після його оприлюднення в офіційному віснику ЄС, а це станеться приблизно 11 червня.
Читайте також: У які країни Європи українці їздитимуть без віз: інфографіка
Водночас політичні бали від отримання Україною лібералізації візового режиму матиме передусім команда президента Петра Порошенка, зауважив експерт. А також міністр закордонних справ Павло Клімкін, котрий, каже Воля, виконував значну частину рутинної політичної роботи. А найбільший обсяг практичної роботи, яка наблизила безвіз для України, зазначає експерт-міжнародник, здійснили підрозділи, підпорядковані Міністерству внутрішніх справ. До речі, міністри внутрішніх справ й повинні були підписувати угоду на Раді ЄС, адже ці питання перебувають у віданні саме МВС, підкреслив Воля.
Безвізовий режим для України, вважає експерт, – це суттєвий крок у зовнішній політиці, що пожвавить гуманітарні та ділові контакти з Європейським Союзом.
Як відомо, 11 травня ЄС затвердив безвізовий режим для України. Це останній крок перед підписанням. Далі законодавчий акт мають підписати президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти. Це має відбутися у середу, 17 травня.
Нагадаємо, "безвіз" для України 26 квітня підтримав Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу, а раніше, 6 квітня рішення ухвалив Європарламент.