У Києві запровадили знижку на комуналку: хто і скільки може зекономити

9 вересня 2022, 13:17
Читать новость на русском

Повномасштабна війна, розв'язана росією, вплинула на матеріальне забезпечення українців. Тож у Києві вирішили запровадити знижку на комуналку. Розповідаємо, хто і скільки зекономить.

На час дії воєнного стану, який продовжили до 21 листопада, у Києві запровадили знижки на оплату комунальних послуг. Ба більше, хтось зможе не лише зекономити, а й не платити взагалі. Розповідаємо, кого це стосуватиметься.

Читайте також Буде дуже холодно, — експерт про опалювальний сезон в Україні

Хто зможе зекономити на комуналці

Депутат Київської міської ради Андрій Вітренко зазначив, що наша держава ось уже понад пів року живе в умовах воєнного стану. У зв'язку з цим він наголосив на важливості встановлення додаткових соціальних гарантів для громадян. Також він додав, що необхідно зменшити фінансове навантаження як для певних категорій населення, так і суб'єктів господарювання.

У зв'язку з агресивними наступальними діями російської федерації та активізацією ракетних ударів в Україні тисячі людей постраждали від війни, їхні будинки та майно пошкоджено або зруйновано. А соціальні незахищені категорії населення опинились у скрутному матеріальному становищі,
– наголосив він.

Вітренко також зауважив, що безліч установ і організацій розмістили на власній території:

  • вимушено переміщених осіб,
  • регулярні частини ЗСУ,
  • Національну гвардію,
  • ТрО.

Крім того, вони забезпечували вищеперелічені категорії харчуванням.

Скільки вдасться заощадити на комуналці

Рішення, яке ухвалили у Київській міській раді, передбачає або повне або часткове скасування нарахування комуналки. Мовиться про оплату за обслуговування прибудинкової території, вивіз сміття, постачання та відведення води. Якщо детальніше, то знижки будуть такими:

  • 100% для тих, хто постраждав під час російсько-української війни;
  • 50% для установ і організацій, які на своїх житлових площах розміщують ВПО, особовий склад ТрО, ЗСУ, Нацгвардії;
  • 50% для установ і організацій, які працюють у сфері громадського харчування та годують на волонтерських засадах незахищені верстви населення, особовий склад ТрО, ЗСУ, Нацгвардії.
  • 30% на всі комунальні платежі для соціально-незахищених верств населення Києва.

Якщо у вас таки накопичилися борги за комунальні послуги, то під час воєнного стану їх не мають права стягувати. Але щойно його дія закінчиться, то розрахуватися з ними потрібно буде якомога швидше. В іншому випадку на вас може очікувати арешт рахунків, стягнення коштів через суд, а також потрапляння до реєстру боржників.

Варте уваги – Зеленський офіційно підтвердив звільнення Балаклії: дивіться відео