Як розповів 24 каналу Олег Попенко, експерт з ЖКП, голова правління Спілки споживачів комунальних послуг, опалювальний сезон цьогоріч буде пізно розпочатий. У деяких випадках розпочнеться ближче до середини зими, або може взагалі й не розпочатись.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

Олег Попенко

Експерт з ЖКП, голова правління Спілки споживачів комунальних послуг

Це може бути й 1 листопада. Якщо буде дозволяти погода, то може розпочатися у межах 15 — 20 листопада. Це ми прогнозуємо лише у тому випадку, коли будуть повністю готові теплокомуненерго і багатоквартирний житловий фонд. Минулого опалювального сезону, у Дарницькому районі Київської області, він розпочався наприкінці грудня. Відтак, 5 житлових будинків отримали тепло лише 30 грудня.

Він додав, що якщо брати увесь квартал, який обслуговує Дарницька ТЕЦ, то для жителів вже декілька років опалювальний сезон розпочинається наприкінці листопада.

Якою буде температура у кімнатах

Експерт зауважив, що потрібно готуватися до того, що холодно.

Враховуючи заяви можновладців про температуру у приміщеннях на рівні 18 градусів, ми розуміємо, що при тепловтратах багатоквартирних фондів до 40%, інколи навіть до 50%, температура на протилежних поверхах будинку може бути й на рівні 13 — 14 градусів. Буде дуже холодно.
– наголосив Олег Попенко.

За правилами, температура у приміщенні для проживання має сягати не менше 18 градусів. При цьому температура в нежитлових приміщеннях – не менше 13 — 14 градусів.

До слова, є країни, де температура приміщення сягає не нижче 17 градусів. А мінімальна температура, яку дозволяють у деяких країнах європейських є 16 градусів.

До теми Газ, світло та вода: якими будуть тарифи цієї осені

Ризики під час опалювального сезону