Путін дуже боїться: чому конфіскація російських активів буде дуже болісною для Кремля
Кремлівський диктатор Владімір Путін дуже боїться конфіскації заморожених російських активів. Щоразу, коли мовиться про це, він починає погрожувати ядерною зброєю.
Це 24 Каналу зауважив найбільший іноземний інвестор Росії до 2005 року Вільям Браудер. Він припустив, що це питання точно не дає Путіну спати ночами.
Читайте також Франція "за" використання заморожених російських активів для України: на чому наполягають США
"Думаю, що Путін дуже боїться цього. Він починає погрожувати ядерною війною щоразу, коли це обговорюється. Можливо, це не найстрашніший його кошмар. Але я думаю, що це точно не дає йому спати ночами. Це видно по його реакції", – сказав він.
Чи достатньо Україні цих грошей
Вільям Браудер зазначив, що війна з Росією обходиться Україні у величезні суми. Тому доходи від заморожених російських активів – це крихітна частка коштів, які необхідні нашій державі. Але однозначно це краще, ніж нічого.
Це суттєво не розв'язує цю проблему. Однозначно це краще, ніж нічого. Але ця сума не є такою великою у порівнянні з потребами України. Тому я думаю, що це тимчасовий поганий компроміс,
– вважає він.
Чи готові США та Європа до конфіскації
Найбільший іноземний інвестор Росії до 2005 року переконаний, що Європа прийде до правильного рішення, однак їм потрібен час. Зокрема, Німеччині це не подобається, тому що там бояться, що, наприклад, поляки звернуться до них та будуть вимагати компенсації за Другу світову війну. Бельгії це не подобається, тому що у них зберігаються всі ці гроші.
Але загалом якщо подивитись на це, то побачите, що все досить просто. Чому європейські платники податків мають менше прав щодо своїх грошей, ніж Путін щодо своїх активів? Це найголовніше, що підштовхне це питання до руху у правильному напрямку,
– припустив Вільям Браудер.
На його думку, США готові піти на такий крок, однак навряд чи вони зроблять це самотужки. Штати повинні зробити це в межах багатостороннього зусилля з іншими країнами. Адже коли держава робить це наодинці, то її валюта стає менш надійною.
Заморожені російські активи: останні новини
- Європейська комісія 21 травня анонсувала, коли Україна зможе отримати першу виплату з надприбутків від користування замороженими активами Росії на території Євросоюзу. Це може статися вже у липні 2024 року. Це стало можливим завдяки рішенню Ради Європейського Союзу, яка напередодні схвалила використання доходів від заморожених активів Росії на користь України.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен вважає, що є імовірність, що країни Великої Сімки нададуть підтримку військовим зусиллям України через мільярдний кредит, що базується на арештованих російських активах. Нині обговорюється план щодо використання відсотків від 300 мільярдів доларів заморожених російських державних активів для фінансування українських військових потреб. Очікується, що ці кошти можуть скласти до 50 мільярдів доларів, але будуть виділені у вигляді кредитів.
- Видання Bloomberg написало, що США пропонує використати заморожені російські активи для допомоги Україні. Європейські уряди ставляться до цієї пропозиції з обережністю. Французькі урядовці повідомили, що вони підтримують ідею передачі Україні доходів від заморожених російських активів.