Заморожені активи у вигляді кредитів

Єллен зазначила, що нині обговорюється план щодо використання відсотків від 300 мільярдів доларів заморожених російських державних активів для фінансування українських військових потреб.

Читайте також ЄС передасть Україні кошти від заморожених російських активів: на що підуть гроші

Очікується, що ці кошти можуть скласти до 50 мільярдів доларів, але будуть виділені у вигляді кредитів.

Я вважаю, що для G7 важливо працювати разом, щоб продемонструвати єдиний фронт і показати, що ми можемо генерувати значні ресурси для підтримки України протягом наступних кількох років. І хоча Америка підтримує Україну, і я очікую, що Конгрес, за необхідності, ухвалить майбутні пакети допомоги, Україна має значні потреби, і можливість мобілізувати значні ресурси для допомоги Україні є важливою,
– заявила Єллен.

Європейський Союз зробив останній крок у затвердженні плану, за яким надприбутки, отримані від російських активів у Euroclear, будуть спрямовані на користь України.

Коли Україна отримає перші кошти від російських активів

Україна має отримати кошти з заморожених російських активів, загальна сума яких складає приблизно 2,8 мільярда євро.

Ці фінанси будуть використані для підтримки оборонних зусиль України. Мінімум 90% отриманих коштів буде спрямовано на потреби українських військових.

Це стало можливим завдяки рішенню Ради Європейського Союзу, яке дозволяє направляти доходи від заморожених російських активів на підтримку України.

В кінцевому підсумку, у 2024 році, весь дохід від російських активів, що перебувають під юрисдикцією ЄС, буде спрямовано до механізму Ukraine Facility, чотирирічної програми економічної допомоги Україні, яка складатиметься з 2,5 до 3 мільярдів євро, за даними Єврокомісії.