Яку підтримку отримає Україна

Україна має отримати прибуток від заморожених російських активів. Зараз ця сума складає орієнтовно 2,8 мільярда євро.

Читайте також Не все так просто: які є вимоги до банківських рахунків для отримання пенсії

Ці кошти будуть витрачені для підтримки обороноздатності України. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський оголосив, що щонайменше 90% від вказаної суми спрямують саме на забезпечення українського війська.

Ян Ліпавський

Міністр закордонних справ Чехії

Сьогодні в рамках ЄС ми вирішили передати Україні кошти, отримані від заморожування активів російського Центрального банку. Лише цього року це може скласти до 74 мільярдів крон.

Яку пропозицію висловили США

США запропонували надати Україні допомогу, що сягне 50 мільярдів доларів. Ця сума буде авансом від прибутків, які приносять заморожені російські активи (згідно з попередніми підрахунками у річному вимірі це 5 мільярдів доларів). Тобто, Україна отримає кошти від партнерів зараз, однак, з часом ці витрати для країн компенсуються.

Німеччина підтримала цю ідею. Своєю чергою, голова Міністерства закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб відзначила, що у теперішньому році Україна зможе отримати відсотки від заморожених російських активів – орієнтовно 3 мільярди євро. За словами бельгійської урядовиці, гроші мають надійти до липня.