Нагнітання історії з Тайванем може погано закінчитись для Китаю, – політолог

3 серпня 2022, 19:53
Читать новость на русском

Тайвань має сильних партнерів, які готові допомагати, а у разі загострення конфлікту – стати на його захист. Для Китаю ж все може закінчитись обвалом економіки.

Конфлікт навколо Тайваню може завершитись тим, що політбюро Китаю зніме з посади Сі Цзіньпіна, який був ініціатором цієї кризи. Таку думку 24 каналу висловив політолог Тарас Загородній.

Варте уваги Поріг третьої світової, – політолог пояснив конфлікти, що можуть "запалити" планету

Китай боїться санкцій від партнерів Тайваню

Місяць тому Байден офіційно сказав, що у разі нападу на Тайвань – вони будуть його захищати. Це офіційна позиція, яка озвучена. Свою підтримку Тайваню також висловили Японія і Південна Корея,
– розповів політолог.

Тому, якщо Китай почне військову операцію або буде блокувати Тайванську протоку, він може отримати нові санкції.

На думку політолога, якщо проти КНР будуть запроваджені санкції, хоча б 10 – 15%, як проти рф – економіка Китаю "може посипатись". Тоді Китаю буде не до зовнішніх воєн, а буде питання – як втримати стабільність всередині країни.

Політолог про конфлікт навколо Тайваню: дивіться відео

Сі Цзіньпіна можуть зняти з посади

Тарас Загородній припустив, щоб уникнути цього політбюро КНР скаже, що це було непорозуміння і зніме з посади Сі Цзіньпіна. 

Для внутрішньої аудиторії скажуть, що Тайвань – це Китай, вийдуть на консенсус 70-х років, який був все ж таки з американцями підписаний. Ми його обов'язково захопимо, але невідомо коли,
– висловив припущення політолог.

На його думку, це найкращий варіант для Китаю, адже будь-яка ескалація закінчиться для Китаю досить погано. "Захід зараз дуже консолідований і не готовий мляво реагувати на таке порушення правил гри", – зауважив Тарас Загородній.

Читайте також Чи готовий Китай до повномасштабної війни зі США: думка політолога

Візит Ненсі Пелосі до Тайваню на фоні загострення конфлікту

  • У зв'язку зі зростанням напруження в регіоні спікерка Палати представників Ненсі Пелосі анонсувала візит до Тайваню, пояснюючи це тим, що країні потрібна підтримка.
  • Китай засудив анонсований візит Ненсі Пелосі на Тайвань та розпочав військові навчання біля китайського побережжя, це територія навпроти Тайваню. 
  • У відповідь на військові навчання Китаю на Тайвані підіймали у небо винищувачі.
  • 2 серпня спікерка Палати представників таки прибула до Тайваню. Там вона провела низку зустрічей з владою острова.
  • Під час зустрічей обговорили, як країни можуть поглибити економічні зв'язки та ще більше зміцнити партнерство. Також вона пообіцяла "залізну підтримку" тайванської демократії у питаннях безпеки, стабільності, економічного зростання та управління.

До теми – Китай запровадив санкції проти Тайваню: дивіться відео