Кононенко виступив проти президентського закону про скасування недоторканності
28 червня 2017 року Президент нагадав депутатам про необхідність прийняти запропоновані ним зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. Давній товариш і бізнес-партнер Петра Порошенка Ігор Кононенко говорить, що розглянути цей законопроект потрібно для того, щоб відхилити.
Понад два роки тому Петро Порошенко вніс у парламент законопроект, який передбачає радикальне скасування депутатської недоторканності. Президент запропонував лишити як виняток тільки неможливість притягнути депутата до юридичної відповідальності за голосування та політичні висловлювання.
Читайте також: Звідки отримують фінансування українські політичні партії
Цей проект закону отримав позитивний висновок Конституційного Суду, однак за понад два роки його так і не розглянули.
Мій проект змін до Конституції готовий. Вимагає він політичної волі від народних депутатів,
– повідомив Петро Порошенко на День Конституції.
Насправді через юридичні тонкощі вносити цим законопроектом зміни до Конституції вже рік неможливо. Президентський законопроект №1776 передбачає зміни до Основного Закону не лише в частині депутатської, а й суддівської недоторканності. Однак 2 червня 2016 року суддівську недоторканність вже обмежили іншими президентськими змінами до Конституції.
"Цей законопроект має бути відхилений, тоді президент внесе новий. Ми наполягаємо, щоб це питання було в порядку денному. Зараз ці подання, які є, показують нагальність цього питання", – зазначив народний депутат від БПП Ігор Кононенко.
Читайте також: "Моя нерухомість вас не стосується", або буденне життя політика-мільйонера з часів Тимошенко
Не всі експерти підтримують ідею радикального скасування депутатської недоторканності через високий ризик використання кримінальних проваджень для політичного тиску в країнах з хиткою демократією.
Недоторканність треба залишати. Треба обмежити очевидним фактом. Це затримка на місці вчинення злочину або одразу після нього,
– пояснила керівник проектів з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.
Гарантії депутатської недоторканності, передбачені Конституцією, були значно розширені в Законі "Про статус народного депутата" і Кримінальному процесуальному кодексі. Конституція фактично передбачає необхідність згоди парламенту лише з моменту повідомлення депутату про підозру, а от КПК і Закон "Про статус нардепа" забороняють без згоди парламенту проводити навіть негласні слідчі дії щодо депутата. Експерт наголосив, що ці норми Закону і КПК також мають бути скасовані.
Повний випуск програми "Наші гроші" дивіться за посиланням.