Осінь 2015 року Верховна Рада розглянула закон про фінансування політичних партій. Головне завдання – зменшити ризики політичної корупції.
На 2016 рік було передбачено 390 мільйонів гривень, та депутати отримали лише третину – 165. Розподіляють державні кошти між партіями, які подолали 5% бар’єр і потрапили до парламенту. Але добровільні внески ніхто не відміняв.
У річному звіті "Батьківщини" рух "Чесно"помітив, що кошти громадян надходять систематично – однакові суми в один і той же час. Від симпатиків "Батьківщина" отримала 7 мільйонів 600 тисяч гривень. Люди підтверджують, що перераховували кошти на партію, але суми відрізняються в сотні разів.
Читайте також: Як живуть, що одягають і на чому їздять діти чиновників: шокуюче розслідування
Юлія Тимошенко звинувачення відкидає, каже, що людей залякували і тому вони не зізнаються в фінансуванні "Батьківщини". Також партії Тимошенко дали гроші дві іноземні компанії на суму в 1,5 мільйони гривень, хоч за законом політичні сили не можуть фінансуватись з-за кордону.
Юлія Володимирівна цю інформацію заперечує. У 2016 з бюджету на "Батьківщину" було виділено 6,5 мільйонів гривень, бо партія не подала вчасно звіт.
Звідки отримують фінансування інші політичні сили – дивіться у випуску програми "Наші гроші"