Константинополь зняв анафему з патріарха Філарета і митрополита Макарія
Вселенський патріархат зняв анафему з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета та архієпископа, предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря) у Facebook.
Читайте також: Єдина помісна церква: чи стане Філарет її очільником та що змінює зняття з нього анафеми
Зазначається, що обидва предстоятелі направили Вселенському патріарху свої прохання про апеляцію, які були прийняті. Після цього Синод Вселенського Патріархату задовольнив апеляції патріарха Філарета і митрополита Макарія і відновив їх у канонічному сані.
Окрім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською церквою в 1686 році.
"Чекаємо на офіційне оголошення від Священного Синоду", – додав речник УПЦ КП.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.
9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.
Що таке анафема? Це політичний інструмент, яким користуються у православ’ї. Він означає відлучення єретиків або непокаянних грішників від церкви з оголошенням довічного прокляття. Передбачається, що анафема є актом охорони вірних церкви від осіб, які порушують її усталені церковні канони та цінності. Однак на практиці цей інструмент часто застосовувався церковною владою під тиском влади світської з метою дискредитації політичних та ідейних супротивників, або ж під час церковних розколів.