Західні танки потрібні для прориву: чи вистачить їх для широкомасштабного наступу

17 лютого 2023, 14:32
Читать новость на русском

Україна готується до масштабного контрнаступу й потребує для цього тисячі одиниць різноманітної техніки. 300 танків, які Україні передадуть союзники, буде недостатньо, але Україна має ще свої запаси.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, Україна має певну кількість танків, але для ефективного контрнаступу їх не вистачало.

Читайте також Київ не впаде, Росія не переможе: як Захід хоче підготувати Україну до контрнаступу

Потрібен прорив

Роман Світан зазначив, що Україна має свої танки, але це техніка, яка важить переважно 40 тонн. Для потужного прориву фронту Україні не вистачало декілька сотень танків вагою 60 – 65 тонн. Саме цю техніку Україні передадуть союзники.

"У нас є певна кількість танків, нам просто не вистачало декілька сотень важких танків, не тих 40-тонних, які у нас є, переважно Т-72, а саме 60–65-тонні танки, які виконують завдання на прориві", – сказав Світан.

Роман Світан сказав, для чого потрібно 300 важких танків: дивіться відео

При цьому полковник ЗСУ зазначив, що є ще інші завдання, які можуть виконувати легкі танки, яких в України достатньо і які також передають ще партнери. Ця техніка зможе утримувати фланги та виконувати додаткові завдання.

Для широкомасштабного наступу нам потрібно більше тисячі танків, й з тими 300 танками, які нам повинні передати, у нас буде ця кількість,
– сказав Роман Світан.

Також військовий експерт відзначив позитивні рішення на зустрічі у форматі "Рамштайн", на якій партнери вирішили постачати Україні більшу кількість техніку, ніж ту, яку запитувала Україна.

"Піхота на броні – це невеликі втрати, це більша ефективність піхоти. Саме бронегрупа у нас буде вагома", – сказав полковник.

Україна готується до контрнаступу: головні новини

  • Попри висновки низки аналітиків щодо необхідності ЗСУ відійти з Бахмута, українське керівництво поки не збирається цього робити. Військові експерти припускають, що доведеться обирати між обороною Бахмута та весняним контрнаступом.
  • МВС України почало формувати штурмові бригади "Гвардії наступу". Ці бригади будуть виключно добровольчими та будуть залучені до деокупації українських територій та забезпеченні там правопорядку.
  • Союзники пообіцяли допомогти Україні навесні перейти у контрнаступ. Мова не йде про залучення військ інших країн, але партнери пообіцяли надати необхідну зброю та техніку.