Витісняємо ворога майже врукопашну: у чому полягає критична потреба росіян під Токмаком

24 вересня 2023, 13:58
Читать новость на русском

Місто Токмак має для росіян стратегічне значення, тому вони хочуть втримати його всіма силами. Для цього окупанти навіть перекидають туди резерви з інших напрямків.

Таку думку 24 Каналу висловив екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий. Він зауважив, що ділянки, які противник ослабив, щоб посилити Токмак, також стають місцями наших інтенсивних ударів.

До теми ЗСУ просуваються та закріплюються в районі Вербового на Запоріжжі

В окупантів критичні проблеми з людськими ресурсами

У росіян закінчилися глибинні резерви, а нова хвиля мобілізації тільки починається. Відтак проміжок між тим, що є зараз і тим, коли прибудуть новомобілізовані, займе кілька місяців. А якщо формувати резерви згідно з нормами, то і пів року.

Ще раніше окупанти перекинули підрозділи так званої "ЛНР" на Південь, щоб утримати Токмак. На заміну їм тоді прибули підрозділи навіть не до кінця сформованої 25-ої загальновійськової армії, але сьогодні вже і їх кидають на зміцнення оборони важливого міста.

Перекинутих "ЛНРівців" не вистачило, щоб зміцнити оборону. Судячи з усього, 25-ій армії так ніколи й не доведеться бути до кінця сформованою. Їх фактично з пунктів комплектації кидають на фронт, настільки критична потреба у людських резервах,
– розповів Євген Дикий.

Жорстка "дірка", яка виникла в особовому складі росіян, є нашим головним вікном можливостей. Адже сьогодні на Півдні триває боротьба за те, в кого першим закінчаться резерви, адже бої важкі й ми також зазнаємо втрат.

Екскомандир роти батальйону "Айдар" про особливість боїв за Токмак: дивіться відео

Противник розуміє критичне значення Токмака

Загалом все, що відбувається в районі Вербового, Новопрокопівки та весь цей напрям можна назвати "битвою за Токмак". Але навіть в наступі співвідношення втрат є на нашу користь, а дефіцит особового складу ворога постійно зростає. Проте не варто забувати, що окупанти досі мають певні запаси людських резервів.

Там відбуваються страшні піхотні бої, коли доводиться у дуже близькому контактному бою, майже врукопашну послідовно брати кожну посадку. Але поки ми вибиваємо їх з лісопосадки, за цей час вони вже встигають окопатися у наступній. У такий спосіб відбувається їхнє поступове витіснення,
– підкреслив Дикий.

Робота, яку щоденно виконують наші захисники дуже важка. Саме тому ми бачимо такий темп просування, адже при піхотній війні він не може бути швидшим. До того ж окупанти збільшили кількість особового складу на критичному для них напрямку під Токмаком. Щоправда, забрали резерви з інших ділянок фронту, адже не мають запасу ні в Криму, ні тим більше в Росії.

Вони дійсно посилили угруповання, яке тримає Токмак, бо розуміють критичне значення міста. Якщо ми беремо Токмак, то практично з гарантією виходимо до Азовського моря. Для них це катастрофа і вони розуміють її не гірше ніж ми, тому наразі за Токмак чіплятимуться всіма силами,
– підкреслив Дикий.

Ситуація на Південному напрямку: що відомо

  • Збройні Сили мають певний успіх у районі населеного пункту Вербове на Мелітопольському напрямку. Про це розповів речник пресцентру Сил Оборони Таврійського напрямку Олександр Шпутун. За його словами, росіяни вимушені відходити далі, а українські військові закріплюються на досягнутих рубежах.
  • Наприкінці серпня стало відомо, що ЗСУ зайшли в село Роботине й зачистили його від російських загарбників. Звільнення села дало можливість продовжувати наступальні дії на Південному напрямку. Ворог намагається усіма силами зупинити рух українських військових та кидає на ці напрямки всі свої сили.
  • Генерал Олександр Тарнавський пояснював, що Токмак є стратегічним містом для росіян. Наразі наші військові перебувають за 20 кілометрів від нього. У цьому районі працюють невеликі, однак небезпечні, групи оборони противника. Втім, коли вони стикаються з нашими штурмовими загонами, змушені повільно відступати.