Фронт може посипатися: військовий експерт спрогнозував дії окупантів під час контрнаступу ЗСУ
Через неочікувано великі втрати Росія поповнює свої війська мобілізованими. Втім це не лише не допоможе їм під час українського контрнаступу, але й може призвести до фатальних наслідків.
Через моральну неготовність до участі у таких складних бойових діях російські мобілізовані можуть впадати у паніку. Якщо масштаби таких настроїв стануть неконтрольовано великими, це негативно вплине на російські війська під час контрнаступу ЗСУ. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров.
Читайте також Політичне життя Путіна закінчиться, – військовий експерт про невідворотне звільнення Криму
До контрнаступу не готові
В американському Інституті вивчення війни повідомили, що всі найбоєздатніші російські війська вже залучені до наступальних чи оборонних операцій в Україні. А для контрнаступу Росії необхідно перекинути значні резерви. Водночас війська окупантів виснажені та дезорганізовані.
У звіті було зроблено кілька важливих висновків – у росіян не вистачає резервів, їх фактично немає. Елітні підрозділи Росії беруть участь у хаотичному наступі, який йде на кількох напрямках. Значною мірою, людський ресурс вичерпаний. Крім того, треба звернути увагу на відсутність координації між діями наступальних російських сил,
– розповів Юрій Федоров.
Окупанти йдуть безсистемно, не координуючись одне з одним. Багато військових є деморалізованими.
Варто зауважити, звіт ISW був написаний не на основі "злитих" даних, але за повідомленнями самих же російських воєнних кореспондентів.
Юрій Федоров про неготовність росіян до контрнаступу: дивитись відео
Натовп, охоплений панікою
Російські війська в Україні підійшли до межі своїх можливостей.
"Під час контрнаступу ЗСУ ймовірний розпад підрозділів військових частин. Командування втратить контроль та можливість керування військами. Офіцери не зможуть впоратись з панічним станом мобілізованих", – зазначив Федоров.
Він додав, що у професійних солдатів на кшталт вагнерівців бойова витримка доволі висока, вони звикли воювати, а нещодавно мобілізовані, потрапивши у таку складну ситуацію, особливо якщо мовиться про Бахмут, часто впадають в паніку. Їхня бойова витримка значно нижча.
Війська можуть перетворитися в охоплений панікою натовп. Масштаби можуть бути різними. Від декількох десятків до декількох тисяч осіб. Це може призвести до того, що фронт посиплеться. Тому що достатньо прорвати оборону у найслабшому місці й тоді стримати наступ панічним військам буде складно, якщо не неможливо,
– наголосив військовий експерт.
Такий моральний стан російських мобілізованих неминучий, оскільки вони не готові психологічно до таких складних боїв.
Часткова мобілізація в Росії: що відомо
- Для того, щоб поповнити приголомшливі втрати своїх військ, у Росії планують мобілізувати мігрантів із Центральної Азії. Це хочуть робити або через військкомати, або тиснути на тих, хто ще не отримав громадянство.
- У Санкт-Петербурзі також ввели роздачу електронних повісток. "Тестові" повістки надходитимуть до особистого кабінету у додатку "Держпослуги", з якого, нагадаємо, неможливо видалити особистий акаунт. Щобільше, тепер у гуртожитках петербурзьких та московських ВНЗ роздають повістки студентам.
- У виданні The Bell повідомили, що електронний призов у Росії хочуть перетворити на так звану "супербазу" даних. У реєстрі буде розміщено багато особистих даних – і паспортні дані, і стан здоров'я тощо.