"Цей наступ не буде таким, як на Харківщині чи Херсонщині": як росіяни підготувались до оборони
Минулого тижня відбувалися локальні наступальні операції ЗСУ – підготовка до поля битви. До них була залучена дуже невелика кількість українських підрозділів.
Про це 24 Каналу заявив офіцер ЗСУ, боєць бригади імені Івана Богуна Тарас Березовець. Він зауважив, що можливість коментувати операції на Запорізькому та Бахмутському напрямках дуже обмежена.
Дивіться також ЗСУ знищують ворожу техніку та просуваються вглиб фронту: карта бойових дій за 14 червня
"Після відходу звідти ПВК "Вагнера" у росіян все почало деградувати ще швидше. Тому що російських найманців замінили російські мобілізовані, які не були готові до цієї окопної війни", – сказав офіцер ЗСУ.
Елітні українські підрозділи проти російських мобілізованих
Протистоять мобілізованим окупантам елітні українські підрозділи, штурмові, які готувалися. А деякі з них навіть тренувалися в таборах країн НАТО. Українська армія має найсучаснішу техніку. До того ж, є такі бригади, у яких 100% озброєння – Північноатлантичного альянсу.
Там немає і згадки ні про російське, ні про радянське озброєння. Вони оснащені як найкращі армії країн НАТО. Тому в такому протистоянні росіяни шансів фактично не мають,
– наголосив Березовець.
Утім, війна важка й окупанти за останні місяці дуже добре підготувалися до оборони.
"Цей наступ не буде таким легким, яким був Харківський або Херсонський. Тому що у противника було більше часу", – додав боєць бригади імені Івана Богуна.
Раніше ворог недооцінював українську армію. Нині ж окупанти зрозуміли, що Сили оборони ЗСУ – більш ніж гідний противник. Тож ставляться до них з усіма можливими пересторогами.
Як росіяни самі собі будують братські могили: дивіться відео
"Сюрпризи" для противника
Росіяни будуть тримати всю лінію оборони. Адже, якщо вони послаблять хоч один із напрямків – то може посипатися вся оборона. І це створило б умови для удару – спочатку у фронт, а потім по флангах.
А оскільки окупанти набагато гірше підготовлені до флангових ударів, то прорив будь-де створить серйозну небезпеку оперативного оточення. На деяких напрямках росіяни до цього теж готувалися, тому прорили позиції й на флангах. Мовиться, зокрема, про Запорізький напрямок.
"Вони врахували небезпеку того, що ми можемо зайти у фланг і в тил їхніх підрозділів. Але на більшості напрямків такої можливості немає", – розказав офіцер ЗСУ.
Тож послаблювати жоден напрямок фронту ворог не планує. Однак стратегічний задум українського командування враховує всі фактори.
"І в нього буде чимало "сюрпризів" для противника. У будь-якому випадку війна – це обман. Можливості ввести противника в оману – ніхто не скасовував", – наголосив Тарас Березовець.
"Братські могили" росіян
Головна книжка у росіян – статут збройних сил Росії. Там написано, як треба будувати бліндажі. Але ці методи працювали ще в часи, коли існувала червона, а потім радянська армія. Тобто, бліндажі окупантів – то для зброї 20 століття. У книжці не передбачено такої зброї як HIMARS, Storm Shadow і сучасної високоточної артилерії.
Для них все це – "братські могили". Вони звикли поклонятися могилам невідомого солдата. От такі "братські могили" вони собі й будують,
– зауважив боєць бригади імені Івана Богуна.
Контрнаступ ЗСУ: останнє
- ЗСУ пішли в довгоочікуваний наступ на Бердянському напрямку. За три доби наші армійці на деяких напрямках просунулися від 200 метрів до 1,4 кілометра. Українські захисники звільнили близько 3 квадратних кілометрів території.
- Окупанти перекинули 20 гелікоптерів на аеродром Бердянська. Нині там перебуває щонайменше 27 вертольотів росіян. Більшість із них там з'явилися напередодні наступу ЗСУ.
- Найбільші боєзіткнення нині тривають у напрямку Бахмута. При цьому окупанти наступають на кількох напрямках. Тому ситуація на різних ділянках фронту – неоднорідна. Росіяни збільшили кількість мінометних та артилерійських обстрілів. Так вони намагаються загальмувати просування української армії.