Для донатів і не тільки: як закривати збори та керувати фінансами з Конвертами від ПриватБанку
У сучасних реаліях збори та донати стали невіддільною частиною життя українців. Для багатьох людей у тилу фінансова підтримка ЗСУ та гуманітарних проєктів є проявом активної громадянської позиції та внеском у наближення Перемоги.
На тлі втоми від невизначеної тривалості війни українці почали донатити ще більше, зазначає 24 Канал. При цьому, як свідчать дані опитування, яке провела компанія Gradus Research до другої річниці повномасштабного вторгнення, 17% людей роблять благодійні внески регулярно. Ще 44% опитаних час від часу фінансово долучаються до різноманітних ініціатив.
Дивіться також Приватбанк розпочав доставку карток до ще п’яти країн Європи: що відомо
Водночас кількість зборів із кожним місяцем зростає, а закривати їх часто потрібно вже "на вчора". Усвідомлюючи надзвичайну важливість донатів, ПриватБанк, найбільший банк України, запустив послугу Конверти. Як працює цей сервіс та чим він може бути корисним волонтерам і благодійникам, а також всім, хто прагне накопичувати кошти та навести лад в особистих фінансах, розповідаємо у матеріалі.
Що таке Конверти від ПриватБанку
Конверти – це сервіс, призначений для збору та накопичення коштів, насамперед донатів. Його мета полягає у тому, щоб максимально спростити процес акумулювання грошей на добрі справи, гуманітарні проєкти та підтримку ЗСУ. ПриватБанк запустив бета-версію послуги у середині січня 2024 року.
Ми розробили нову послугу, розуміючи важливість зручних, доступних та прозорих банківських інструментів для волонтерів та наближення нашої Перемоги, тому запропонували благодійникам та всім охочим стати першими користувачами та разом вдосконалити Конверти,
– розповів член правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко.
За його словами, перші місяці роботи сервісу показали, що українці найчастіше відкривають Конверт для збору коштів саме на допомогу захисникам та інші добрі справи.
За 2,5 місяця від початку роботи бета-версії послуги перші користувачі надали значну кількість пропозицій щодо того, як її можна удосконалити. Команда розробників, яка робила все необхідне, аби сервіс був максимально зручним для користувачів, при доопрацюванні продукту врахувала й побажання людей. Наразі ПриватБанк запустив публічну версію Конвертів.
Збирати донати у Конверти від ПриватБанку дуже зручно
Оновлена версія сервісу має низку переваг та дозволяє волонтерам легко організовувати збори. Для цього достатньо відкрити Конверт, вказавши мету, суму та опис, на що саме проводиться збір, і поширити його через посилання серед знайомих у соцмережах та месенджерах.
Збір коштів у такий спосіб відбувається максимально відкрито. Адже будь-хто може клікнути на посилання, подивитися інформацію про Конверт, його мету, а також суму, яку вже вдалося зібрати. Така прозорість підвищує рівень довіри до волонтера, а також може бути додатковим поштовхом робити донати. Наприклад, іноді хтось переходить за посиланням, ще не маючи твердого наміру долучатися до збору. Однак, побачивши наявну суму, людина хоче її округлити або перерахувати хоча б незначні кошти на знак підтримки.
Організовувати збори за допомогою Конвертів від ПриватБанку зручно ще з низки причин:
- можна об'єднувати зусилля заради однієї мети, при цьому перераховуючи кошти з декількох зборів на один Конверт;
- Конверти мають унікальну особливість – ними можна оплачувати покупки чи послуги напряму. Тобто навіть не треба знімати готівку або переказувати кошти на картку. Достатньо додати Конверт у гаманець Google Pay чи Apple Pay і купувати потрібні речі без додаткових клопотів.
Окрім того, для кожного волонтера, який дбає про свою репутацію, важливо звітувати перед тими, хто донатив. Для цього передбачена можливість вивантажити виписки за Конвертом в Excel-форматі, що суттєво полегшує формування звітності.
Стати благодійником легко
Ще одна особливість сервісу – Конверти дуже легко поповнювати. Це має велике значення як для волонтерів, так і для людей, які донатять. ПриватБанк подбав про те, аби долучатися до зборів можна було будь-яким зручним способом:
- переказати кошти можна за номером картки Конверта, за посиланням, за QR-кодом або за реквізитами;
- поповнити Конверт можливо карткою будь-якого банку через Apple Pay та Google Pay;
- доступні SWIFT-перекази на Конверт;
- задонатити можна з карток іноземних банків через P2P, завдяки чому громадяни інших країн мають змогу також робити благодійні внески;
- для тих, хто звик мати справу з готівкою, передбачена можливість поповнення Конверта через термінали самообслуговування ПриватБанку.
Важливо, що клієнтам ПриватБанку при зарахуванні коштів на Конверт не доведеться платити жодних комісій. Тож кожен охочий може підтримувати ті збори, які забажає, і у такий спосіб долучатися до добрих справ.
Не лише для донатів: Конверти допоможуть ефективно керувати власними фінансами
Нова послуга від ПриватБанку призначена не лише для гуманітарних проєктів та зборів. Конверти також стануть у пригоді тим, хто прагне систематизувати власні фінанси та заощаджувати кошти.
Для того, аби почуватися впевнено у фінансовому плані, дуже важливо планувати особистий та/або сімейний бюджет. Існують різні підходи до цього питання. Наприклад, є метод 5 Конвертів, який дозволяє ефективно використовувати наявні кошти. Отримавши зарплату або інші прибутки, важливо розподілити ці гроші на кілька категорій витрат:
- Обов'язкові платежі (оренда, комунальні послуги, харчування, домашні тварини тощо) – 60%.
- Майбутні значні витрати (обслуговування авто, подорож, ремонт тощо) – 10%.
- Непередбачені витрати (медичні послуги, купівлі тощо) – 10%.
- Фінансова подушка безпеки – 10%.
- Розваги (кафе, кіно, концерти тощо) – 10%.
Це легко реалізувати, створивши 5 Конвертів у Приват24 та перерахувавши визначену суму на кожен із них. Звичайно, що цю систему можна адаптувати під себе: ви можете розділити великі витрати на менші і створити стільки Конвертів, скільки зручно (але загалом не більше 15 для одного користувача). Кількість грошей, які відкладаються на кожну із категорій, також слід розраховувати з огляду на власні потреби та рівень доходів.
Однак головний принцип цього методу залишається незмінним: слід розпланувати усе так, щоб можна було витрачати кошти на певні речі лише з конкретного "фонду" і не виходити за встановлені ліміти. Тобто не дозволяється за похід на концерт розрахуватися грошима, відкладеними на ремонт, а тим паче – на комунальні послуги.
Завдяки сервісу від ПриватБанку контролювати таке розмежування дуже просто: наприклад, створивши Конверт "На продукти", перекажіть туди потрібну суму, додайте його у гаманець Google Pay чи Apple Pay і сплачуйте за покупки у магазинах та супермаркетах лише ним. Завдяки такому підходу за кілька місяців можна помітити, що вдається розумно планувати поточні витрати, а грошей на все вистачає.
Зверніть увагу! Розподіляючи фінанси за методом Конвертів, радимо виділяти окремий бюджет на донати. Ця сума не обов'язково має бути великою, однак дозволить підтримувати збори регулярно.Як накопичити на мрію
Конверти – це універсальний інструмент, який допомагає не лише організовувати збори, а й накопичувати кошти для власних потреб. Йдеться не лише про фінансову подушку безпеки, яку варто мати кожній людині. Також можна збирати гроші на приємні речі, про які давно мріяли. А щоб уникнути спокуси використати відкладені фінанси не за призначенням, можна заклеїти Конверт до певної суми або дати. Якщо ж виникає гостра потреба, Конверт завжди можна розклеїти.
Ба більше, якщо маєте спільні цілі разом з рідними чи друзями, то й збирати на них кошти можна гуртом. Для цього поділіться посиланням на Конверт у спільному чаті або запросіть до нього як учасників близьких із телефонної книги. Так ви легко накопичите потрібну суму на подорож, святкування певної події, подарунок тощо.
Як створити Конверт для донатів чи особистих потреб
Скористатися оновленим сервісом для збору коштів від ПриватБанку можна, здійснивши кілька кроків.
- Авторизуйтеся у десктопній версії сайту Приват24 або у мобільному додатку.
- Перейдіть у меню "Конверти", натисніть "Створити конверт".
- Виберіть або напишіть назву Конверта. Пам'ятайте, що її бачитимуть всі, кому ви надасте посилання або запрошення через телефонну книгу. Тому, якщо йдеться про волонтерський збір, називайте свій Конверт максимально лаконічно та доречно до його мети.
- Оберіть валюту – гривню, долар або євро. Робити це потрібно дуже уважно, оскільки змінити свій вибір після створення Конверта вже не вдасться. А поповнити його можна лише в обраній валюті.
- Додайте опис. Тут слід зазначити усі необхідні деталі: для кого проводиться збір, що планується купити тощо.
- Вкажіть мету Конверта. Зазначте суму, яку необхідно зібрати, та термін, до якого це потрібно зробити. Це стане гарним стимулом як у випадку публічного збору, так і для особистих накопичень.
- Візуалізуйте Конверт. Підберіть таку картинку, яка відповідатиме меті накопичення – вдале зображення викликатиме у людей емоції та заохочуватиме долучитися до збору.
Як створити Конверт у Приват24: дивіться відео
Оцінити переваги сервісу варто на власному досвіді. Розробники наголошують, що розвиток нової послуги продовжується, а функціонал розширюватиметься з кожним оновленням. Тож донатьте та заощаджуйте кошти разом з Конвертами від ПриватБанку.
Важливо! Дізнатися більше про Конверти та знайти відповіді на найпоширеніші питання можна за посиланням.