Укр Рус
25 жовтня, 11:31
2

Суть не лише у МСЕК: у ДБР на тлі скандалу з "інвалідностями" розповіли про ще одну проблему

Основні тези
  • Україну сколихнула серія скандалів з МСЕК та фейковими інвалідностями, але ДБР зазначає, що є ще одна проблема – готовність людей платити за правопорушення.
  • Тетяна Сапьян з ДБР вказала, що це загальна проблема, коли люди намагаються уникнути призову шляхом хабарництва, і наголосила на відповідальності за такі дії.
У ДБР на тлі скандалу з "інвалідностями" розповіли про ще одну проблему У ДБР на тлі скандалу з "інвалідностями" розповіли про ще одну проблему

Україну сколихнула низка скандалів із МСЕК та фейковими інвалідностями. Втім, у ДБР зауважили, що є ще одна проблема.

Йдеться про те, що люди готові платити за правопорушення. Про це розповіла радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Дивіться також Начальника Тернопільського РТЦК викрили на хабарі: вимагав талони на пальне за відстрочку

В українців є гроші, – Сапьян

Сапьян заявила, що потрібно розуміти, що "це не просто проблема в працівниках МСЕК".

Можливо, іронічно прозвучить, але все-таки це правда. Виявляється, в українців є гроші. Ми повідомляли про Голосіївський РТЦК: там від 500 до 15 000 доларів люди готові були заплатити для того, щоб отримати рішення МСЕК чи ВЛК,
– сказала представниця ДБР.

Вона вважає, що це загальна проблема.

"Коли ми, наприклад, отримуючи повістку від ТЦК, починаємо розмірковувати, як уникнути призову, якими знайомствами скористатися, кому заплатити. І ви ж знаєте, завжди знайдеться поруч та людина, яка порадить і скаже, що у неї є такі знайомі у відповідному органі", – сказала Сапьян.

Також вона зауважила, що бувають випадки, коли людина не досягла своєї мети, але гроші втратила. А також наголосила, що вимагати чи давати хабар – це правопорушення, за яке є відповідальність.