13 мільйонів збитків: син посадовця РНБО і один з керівників "Укроборонпрому" отримали підозри
Джерело:
САПКолишнього генерального директора одного із підприємств оборонного концерну "Укроборонпром" підозрюють у завданні збитків державі. Разом із ним підозру отримав близький родич колишнього першого заступника секретаря РНБО.
НАБУ і САП завдяки журналістському розслідуванню встановили, що ексчиновник "Укроборонпрому" і син ексчиновника РНБО чинили злочинні дії. Утім, в Україні цих людей немає.
Дивіться також Україна має зупинити корупцію для того, аби отримувати військову допомогу
Про який злочин ідеться
Мова про державний концерн "Укрспецекспорт". Він входить до сфери управління державного концерну "Укроборонпром", а його колишній генеральний директор зловживав службовим становищем.
Він змовився із сином тодішнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України: син уклав договір про поставку обладнання із "Укрспецекспортом" і отримував зиск.
Угоди укладали та виконували майже рік, у серпні 2016-го – лютому 2017-го. За цей час син посадовця РНБО, точніше підконтрольне йому товариство, нібито закупав висотоміри для авіаційної техніки на загальну суму 14 377 249,99 гривень. Але був нюанс: різниця між ринковою вартістю товарів та ціною договору склала 12 947 075,99 гривень. Тобто майже 13 мільйонів – саме стільки недоотримав "Укрспецекспорт". У кишенях сина осіло понад 170 тисяч доларів США – це сума за виконання контракту.
Ексгендиректорові загрожує від трьох до шести років ув'язнення за зловживання службовим становищем, синові – стільки ж, але за організацію такого зловживання.
Триває досудове розслідування, правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до злочину.
Дивіться також 6 мільйонів доларів хабаря керівникам НАБУ і САП: не сів ніхто, усі обвинувачені пішли на угоду
Деталі від НАБУ
Щоб приховати свою участь у злочині, експосадовець "Укрспецекспорту" конспірувався та вдавався до допомоги компаній іноземної юрисдискції – так його було би важче дістати.
Детективи НАБУ звернулися до органів ОАЕ і Гонконгу. Ті підтвердили реальну вартість поставлених товарів і допомогли викрити іноземні компанії-посередники.
Наразі злочинців немає в Україні, але їм повідомили про підозру. В НАБУ зазначили: син експосадовця фігурує в іще одному провадженні – одержав 950 тисяч гривень неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення керівником "Укрспецекспорту". Справу нині слухають у суді.