Буде 2 відчутних тенденції, – Довгополий оцінив майбутнє російської економіки
У Росії скорочується виробництво, що значно впливає на економічну ситуацію в країні. На фоні цього росіяни починають контрольований процес девальвації рубля, щоб вирішувати бюджетні процеси.
У Росії з 14 по 17 червня проходить Петербурзький міжнародний форум, який є "вітриною російської економіки". Про це 24 Каналу розповів український підприємець Денис Довгополий.
Дивіться також Revolut почав блокувати рахунки та операції росіян, які проживають в Європі – ЗМІ
Що із російським ВВП
Денис Довгополий пояснив, що на заході буде чудово прослідковуватися дві відчутних тенденції.
"По-перше, росіяни почали вже обережно казати, що реальне падіння ВВП в них буде не менше, ніж 10%, які компенсує непродуктивна частина", – наголосив він.
Хоча українські експерти оцінюють його в 12 – 15%, а інколи навіть і у 20%. Те, що росіяни почали вголос говорити про це – перший знак того, що економіка Росії йде у вигідний для України напрямок.
"По-друге, усі країни, навіть такі як Іран, Сирія та інші, побоюються санкцій, навіть не працюючи з росіянами, а просто будучи присутніми на цьому заході. Це ізоляція, тобто те, чого ми добиваємося", – наголосив підприємець.
На фоні цього у Росії спостерігається одразу 2 процеси: ЄС криміналізував статті за порушення санкцій, тому проросійські підприємці в паніці. Наприклад, це стосується Туреччини, якій доводиться обирати між ЄС, США та Росією. Також торкнулося і Китаю, що поводить себе вкрай обережно.
Куди рухається економіка Росії
Денис Довгополий додав, що у Росії також почалася девальвація рубля, яка пов'язана із тим, що курс рубля почав системно падати.
На осінь вже можна розраховувати на те, що з економікою будуть проблеми у напрямку зростання інфляції,
– зауважив він.
Росія відчутно схиляється до злиднів, бо ж реальне споживання спало на 10%, а дорогі покупки росіяни собі просто не можуть дозволити.
Санкції проти Росії: головне
- Корпоративний месенджер Slack видалить російську мову. Зауважимо, що він ще у лютому 2022 року покинув Росію, втім програма була доступна для користувачів за кордоном із функцією вибору російської мови користування.
- Литовський банк Revolut почав блокувати рахунки та операції росіян, які мешкають у Європі.
- ЄС хоче запровадити санкції проти тих компаній, які допомагають окупантам вести війну проти України. Відомо, що діяльність деяких китайських компаній сприяє нарощуванню запасів зброї в арсеналі агресора.