Крим не забуто, – політолог про вимогу відновити Меджліс на окупованому півострові
Росія не готова зараз змінити свою політику стосовно Криму, Донбасу, України загалом. Але це не означає, що міжнародні організації не повинні продовжувати тиснути на Росію, використовуючи ті засоби та механізми, які у них є.
Про це в коментарі сайту "24" розповів експерт-міжнародник, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, коментуючи вимогу Ради Європи до Росії відновити роботу Меджлісу в Криму.
Хоча у Ради Європи немає ні Збройних Сил, ні економічної потужності для того, щоб завдати Росії якусь шкоду військового чи економічного характеру, відзначив Сушко, натомість таке рішення Комітету міністрів Ради Європи чітко показує, що у цій організації є стійка більшість, яка засуджує дії Росії стосовно України, зокрема, засуджує ті порушення прав людини в Криму, що призвели до фактичної заборони Меджлісу кримських татар.
Те, що на рівні Ради Європи приймаються такі рішення, є істотним кроком уперед і заповнюють той вакуум, який донедавна існував в сенсі того, що всі зосереджувалися в основному на питаннях Донбасу і дещо забували про Крим, проблему кримських татар та їх репресії, наголосив експерт.
Це дуже позитивно, що Рада Європи фактично заповнює цей вакуум і свідчить про те, що це питання не забули,
– підкреслив Сушко.
Він вважає це важливим кроком, який посилить аргументацію української сторони в усіх міжнародних спорах навколо питання Криму і прав людини на півострові.
Як відомо, Комітет міністрів Ради Європи вимагає від Росії відновити Меджліс та пустити його лідерів до Криму.
Читайте також: Експерт пояснив, чому Росія не буде відновлювати Меджліс в Криму