Про це в коментарі сайту "24" розповів експерт-міжнародник Володимир Воля, коментуючи вимогу Комітету міністрів Ради Європи до Росії відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.
Адже, наголошує експерт, Комітет міністрів Ради Європи – це всього-на-всього консультативно-організаційний орган. І це рішення – швидше рекомендація, яка має характер політичної заяви.
З точки зору результативності, всі заяви Ради Європи, хоч Парламентської асамблеї, навіть Європейського суду з прав людини – не є обов’язковими до виконання,
– відзначив Воля.
Тому, вважає фахівець, це символічні кроки, які насправді не можуть зобов'язати будь-яку суверену державу виконувати таке рішення. На думку Волі, Росія не буде відновлювати діяльність Меджлісу в Криму. Можна було б спробувати повпливати на Росію якимись політичними методами, але в Ради Європи немає таких важелів, оскільки російська делегація і так позбавлена голосу на засіданнях ПАРЄ.
Читайте також: У Путіна ухильно говорять про відновлення Меджлісу в окупованому Криму
Зараз єдине, що зв'язує Раду Європи з Росією, це той момент, що формально Росія залишається членом Ради Європи, хоч її делегація не бере участі в Парламентській асамблеї, прокоментував Воля. А також той факт, що Росія поки що платить свій грошовий внесок за членство в організації.
Нагадаємо, Рада Європи вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонений в'їзд на півострів.