Кулеба поїхав з посланням від Заходу: чого очікувати від візиту глави МЗС до Китаю
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вирушив до Китаю, аби обговорити мирне врегулювання російсько-української війни. Однак є й інші важливі теми для розмов з Пекіном.
Тиск на Китай з боку Заходу зростає, зокрема через підтримку Росії у війні. Тож Китай користується моментом, аби покращити своє становище. Детальніше про це 24 Каналу розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
Дивіться також У Китаї наростають економічні проблеми: як намагаються врятувати ситуацію
Важливі події у світі
Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба прибув до Китаю. Це перший візит українського високопосадовця в Китай з початку повномасштабного вторгнення, а також перший двосторонній візит глави МЗС до Китаю з 2012 року.
У межах свого візиту Кулеба має зустрітися зі своїм китайським колегою Ван Ї та обговорити шляхи до справедливого миру в Україні.
Поїздка Кулеби відбувається на тлі важливих подій, а саме виборчих перегонів у США, де є ймовірність, що до влади прийде Дональд Трамп. Він відомий своєю позицією щодо Китаю, воліючи домінувати у геополітиці та економіці. Можуть настати складні часи для американо-китайських відносин, але не лише,
– зауважив Станіслав Желіховський.
Однак і зараз адміністрація Байдена посилає сигнали, які Китай мав би вважати загрозливими. Наприклад, у підсумковій декларації саміту НАТО мовиться про те, що Пекін допомагає Москві у війні. Такі дії демократичний світ засудив.
Цікаво НАТО та Китай наблизилися до прямої конфронтації, – The Times
Загрозливі сигнали для Пекіну
Крім того, США готують нові санкції, зокрема, проти китайських компаній і банків, які співпрацюють з Росією. Це може мати негативні наслідки для економіки Китаю.
Зараз Китаю було б вигідно показати себе як посередника. Думаю, це й стало причиною того, що Ван Ї запросив Кулебу до Китаю, де сторони якраз найбільше говоритимуть про мирне врегулювання російсько-української війни. Чи матиме це позитивний ефект? Думаю, що будь-які кроки можуть відповідати інтересам усіх сторін,
– наголосив експерт-міжнародник.
Желіховський також припустив, що у Пекіні обговорять як, де і коли проводитимуть наступний Саміт миру, а також участь у ньому Росії та Китаю відповідно.
"Думаю, Дмитро Кулеба поїхав з різними позитивними пропозиціями для Китаю і передасть побажання від західних партнерів. Зокрема, якщо Китай надалі співпрацюватиме з Росією, то Захід діятиме рішучіше", – підсумував експерт-міжнародник.