Екскерівник ГУР назвав умову, за якої в Росії може початись визвольна боротьба
Росіяни швидко почали змінювати ставлення до війни після того, як відчули її наслідки на собі. Це може бути ключем до справжніх змін у Росії.
Ексголова Служби зовнішньої розвідки України, колишній начальник ГУР МО, генерал-лейтенант Валерій Кондратюк в етері 24 Каналу пояснив, що може призвести до справжнього перевороту у Росії. За його словами, для цього уже з'явилось підґрунтя.
Дивіться також Викреслені імперією․ Як незакінчений бунт призвів до знищення групи "Вагнера"
Як російських добровольців можна залучити до Курської операції
Українські військові кілька тижнів тому розпочали військову операцію у Курській області. У перші дні самі ж росіяни були переконані, що у них беруть участь російські добровольці. Зокрема, з Російського добровольчого корпусу, легіону "Свобода Росії" тощо.
Наскільки я знаю вони не були залучені до підготовки проведення цієї операції. Але я вважаю необхідним надати цій операції політичного аспекту. Наприклад, передати виконання поліцейських обов'язків у Курській області саме таким добровольчим підрозділам,
– зазначив Валерій Кондратюк.
Загалом минулі рейди російських добровольчих підрозділів мали тимчасовий характер, однак були корисними. Адже зараз результати їхньої роботи частково можна побачити і в організації тієї ж операції на Курщині.
"Це зіграло дуже важливу роль... Раніше все починалося з невеликої кількості добровольців, але, наскільки мені відомо, сьогодні їхні можливості є набагато збільшені – в тисячі разів. Сьогодні кількість охочих долучитися до добровольців з території Росії вимірюється кількома тисячами осіб. Це так і хвилі, які можуть наповнювати і перетікати у проведення визвольної боротьби проти режиму Путіна", – наголосив ексглава розвідки.
За словами Кондратюка, такі добровольці постійно прибувають з Росії, використовуючи різні маршрути, аби потрапити в Україну.
Потрібно доносити інформацію до росіян
Для того, аби в Росії справді почалися незворотні процеси на кшталт бунтів та визвольної боротьби, необхідна й також робота з самими росіянами.
Сьогодні там потрібно активно проводити заходи для донесення населенню (Росії – 24 Канал) різної інформації. Останніми підтвердженнями для цього є те, що кількість підписників на російську службу BBC за останній рік збільшилась приблизно на 25%. Це якраз тому, що росіяни шукають відповіді на свої питання,
– зауважив ексглава розвідки.
Курська операція довела, яким хитким є режим Владіміра Путіна і що він насправді не може контролювати все. Це відповідно знижує рівень його авторитету з боку російського населення.
"Для масштабування таких подій нам потрібна підтримка Заходу в інформаційній боротьбі", – наголосив Кондратюк.
Понад 2 роки повномасштабної війни в Україні не особливо змінювали щось в головах росіян. Однак, коли війна поступово перейшла і на територію Росії, це докорінно змінило ситуацію.
"Подивіться, скільки сьогодні є звернень матерів призовників, які потрапили у полон. Для путінського режиму це є дуже боляче. Ми одразу отримали від пропозиції від поплічників Путіна щодо проведення обмінів полоненими", – зауважив Кондратюк.
Поступово позиція росіян може змінитися. Особливо на тлі невдоволення діями, чи радше бездіяльністю, Владіміра Путіна.