У київському парку "Наталка" невідомий підстрелив лебедя з пневматичної рушниці

27 січня 2022, 20:32
Читать новость на русском

Джерело:

"Типичный Киев"

Ветеринари Київського зоопарку 27 січня провели дослідження тіла лебедя, якого знайшли мертвим неподалеку від берега на Оболоні. Спочатку активісти підозрювали, що птах помер через неправильне годування, але причина смерті виявилася зовсім іншою.

Місцеві мешканці кажуть, що птахи трималися групою, а загиблий плавав окремо щонайменше кілька днів. 26 січня його побачили мертвим на воді.

Дивіться також У столичному парку "Наталка" загинув лебідь: кияни стверджують, що через їжу

Зоозахисники витягли тіло лебедя на берег та відвезли до відділу ветеринарної медицини зоопарку столиці.

Страждав понад місяць

  • Спеціалісти зробили розтин тіла лебедя та знайшли у його серці кулю від пневматичної гвинтівки.
  • Ветеринари з'ясували, що шипуна поранили від 4 до 6 місяців тому.
  • Куля, що застрягла у перикарді, призвела до тромбозу печінкової вени та багатьох інших пошкоджень.


Висновок ветеринарів / Фото "Сьогодні"

Судячи з акту, який працівники зоопарку склали після дослідження тіла загиблого лебедя, птах страждав від болю понад місяць. Увесь цей час в його організмі проходили процеси, викликані пораненням.

Лебеді на Оболоні

На зимівлю у парк "Наталка" прилетіли понад 40 лебедів. Туди їх привабила велика кількість людей, які підгодовують пернатих. На це місце зграя повертається майже кожен рік, оскільки знає, що там буде пожива.

Зверніть увагу! Зоозахисники постійно наголошують на тому, що годувати птахів хлібом в жодному разі не можна. Адже він лише набухає в шлунку, але не містить корисних для них речовин. Безпечною їжею для підгодівлі є овес, пшениця, кукурудза та ячмінь.

В Україні штрафують за полювання

Хоча розстріл лебедя не можна віднести до полювання та є жорстоким поводженням з тваринками, активісти вирішили нагадати, що закон передбачає чималі штрафи за вбивство тварин з метою добування. Зловмисники, що вбили лося, мають сплатити 75 тисяч гривень, оленя – 50 тисяч, дикого кабана – 33 тисячі, бобра – 8 тисяч, вовка – 2 тисячі, лебедя – 3 тисячі гривень.