Пікет під Верховною Радою: чи визнають добровольців учасниками бойових дій

19 квітня 2018, 21:11
Читать новость на русском

19 квітня у Києві під Верховною Радою кілька сотень бійців добровольчих формувань УДА, ДУК "Правий сектор", "Азов", "Айдар", "Карпатська Січ", членів ВО "Свобода" та небайдужих киян вимагали визнати добровольців на законодавчому рівні та надати їм ті ж привілеї, що мають військові.

Про це повідомила кореспондент сайту "24" Катерина Петренко з місця подій.

Читайте також: Ніхто не зрозуміє, що таке війна, доки поруч не впаде міна, – 18-річний доброволець

Відповідний законопроект №7190 "Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їхній соціальний і правовий статус" розглядали у Верховній Раді сьогодні. Його прийняття дозволить добровольцям отримати гарантії на соціальний захист, передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".

Активісти приїхали з різних міст: Миколаєва, Рівного, Чернігова, Черкас, Львова, Тернополя, Івано-Франківська. У руках – національна символіка та плакати з написами: "Визнання добровольців – справа честі!" та "Вони загинули за Україну та досі без визнання".


Активісти під Верховною Радою

Націоналісти запевнили, що нинішня акція протікатиме мирно.

"Будемо пікетувати чи штурмувати? Сьогодні пікетуємо. Але якщо прийде час брати штурмом – думаю: збереться не кілька сотень, а декілька тисяч хлопців. Іншого шляху у нас просто немає. Бо коли у 2014-му ми самоорганізовувалися в підрозділи й брали участь у боях, ніхто не думав ні про які пільги чи статуси. Але під час бойових дій ми втрачали побратимів. ТГ "Волинь" за 4 роки на фронті втратила 8 вбитими та 62 пораненими. Ми були в Пісках, у Широкіно, у Мар'янці, і зараз там. Тому й прийшли сюди не просити пільги, а вимагати їх у влади, яку самі поставили," – сказав дослідник визвольного руху Роман Коваль.


Доброволець "Правого сектору"

Якщо закон приймуть, сім'ї загиблих зможуть отримати допомогу від держави. На цьому наголосив начальник штабу ДУК "Правий сектор" у 2014-му на псевдо "Дядько".

Ми не можемо дивитись матерям загиблих в очі, коли вони не хочуть пільг, а тільки документ, що їхні сини загинули за Україну. Далеко не всі повертаються з війни. Сім’ї загиблих і поранених лишаються наодинці зі своїм горем – без статусу та допомоги від держави. Законопроект має бути і для них. Воїнів УПА визнали після 70-ти років від початку боротьби. Ми не маємо часу чекати. Боротимемося нині за прийняття закону, бо хлопці продовжують воювати за захист нашої держави,
– сказав екс-начальник штабу ДУК ПС.

Пікетувальники заявили, що зібрались через моральні вимоги. Адже відсутність державної підтримки на 4 році війни – не що інакше, як глузування.


Мітинг під Верховною Радою тривав півтори години

"Українці інколи вважають добровольців кіборгами або казковими персонажами. Але вони – звичайні хлопці, які уміють любити, нервуватися, мають сім'ї. Сьогодні нас зібрали не політичні вимоги, а моральні. Втрачає жінка чоловіка, лишається з двома дітьми та питає, чи маємо буса, щоб привезти тіло…. Або пам'ятаєте, як ми рік збирали корки з-під вина, аби зробити хлопцю протез? Це ж неправильно! Так не можна вчиняти з добровольцями. Бо вони – люди, і мають гідність", – наголосив військовий капелан отець Михайло.

Держава має стояти на колінах перед кожним бійцем і дякувати. Бо у перші часи російсько-української війни, коли багато хто ховався, з'являлися люди, які самоорганізовувалися, не чекали наказу і не пустили далі ворога. Таку думку висловив голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Читайте також: Закон про добровольців досі не працює: чому захисники України не мають права бути її громадянами



Бійці Української добровольчої армії

Політик запропонував винести проект закону на обговорення громадськості та чинити публічний тиск на депутатів.

Справу треба винести на загальноукаїнське обговорення і чинити постійний тиск. Наші депутати збиратимуть підписи серед депутатів-ненаціоналістів. А далі робитимемо списки тих, хто не підписав, і чинитимемо на них публічний тиск. Вимагатимемо на сесіях місцевих рад, щоб депутати ухвалювали звернення до місцевого парламенту й підтримували цей закон,
– повідомив Тягнибок.

Сутичок під час проведення акції не було. Законопроект не прийняли у першому читанні. Натомість відправили на доопрацювання.