Стерненко не прийшов в СБУ для вручення підозри: причина
Активіста Сергія Стерненка викликали в СБУ, щоб вручити підозру у справі про самозахист. Проте він туди не прийшов, адже повістку йому надіслали з порушеннями.
Замість Стерненка до слідчого прийшов його адвокат Віталій Коломієць. Він в коментарі 24 каналу пояснив, що активіста мали попередити про виклик за 3 дні, натомість зробили це лише за 2 дні.
Актуально Підозра нападникам Стерненка: що про це каже сам активіст
"Прохання і вимога закону – дотримуватись чітких строків, тому що в провадженні є 5 захисників, після вихідних на 10 ранку, очевидно, що в багатьох призначені засідання, хтось ще не повернувся в Київ. Тому було направлено клопотання слідчому, щоб визначити чітку дату за три дні, аби підготуватись, адже процедура вручення підозри може розтягнутись на пів дня або й більше", – сказав Коломієць.
Адвокат Віталій Коломієць про повістку Сергію Стерненку: дивіться відео
За словами Стерненка, коли адвокат прийшов в СБУ, то слідчий сховався від нього і не вийшов. Про це активіст написав на своїй фейсбук-сторінці. Він також додав, що до його справи збираються приписати 263 статтю Кримінального кодексу, – носіння холодної зброї.
Водночас, адвокат Стерненка Віталій Коломієць припускає, що в СБУ вирішили взяти собі час, аби змінити текст підозри.
У попередньому варіанті "умисність" заподіяння смерті Кузнецову, хотіли обґрунтовувати, зокрема, тим, що Сергій спеціально для цього носив із собою "холодну зброю". Навіть підігнали експертизу для цих потреб,
– уточнив захисник.
Мовиться про ніж, який Стерненко мав при собі пі час нападу у травні 2018 року. За словами активіста та його адвоката, це – побутовий ніж, який в Україні є у вільному продажі.
Раніше Сергій Стерненко повідомив, що отримав виклик від СБУ. У ньому йшлося про те, що його викликають у якості свідка, аби вручити повідомлення про підозру.
Справа Стерненка: коротко
- Одеського активіста Сергія Стерненка намагалися тричі вбити ще в 2018 році. Слідчі так і не могли тоді знайти організаторів цих замахів.
- Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Під час бійки він поранив одного з них ножем. Поранення стало для нього смертельним.
- Після цього Стерненко просив надати йому охорону, але йому відмовили.
- Ексрегіонали та проросійські політики закликали оголосити активісту підозру. Втім, на це ніхто не зважав, а про підозру знову зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової.
- На захист Стерненка виступає чимало активістів, а в українських містах відбулися масові акції. Люди ви ступають проти того, щоб активісту висували звинувачення у вбивстві нападника, адже Стерненко захищав власне життя.