Перелік українських прізвищ, які помилково вважають російськими, хоча вони належали козакам
Часто ми зіштовхуємось із тим, що українські прізвища чи імена якимось чином приписують до російських. Мовознавці запевняють, що суфікси -ов(-ова), -ев(-ева) притаманні не тільки російській, а й українській мові.
Це тлумачення означає, що прізвища з названими суфіксами належить винятково до українських. Перелік уже підготував LifeStyle 24.
До теми Можна знайти своє у списку: 31 найрідкісніше прізвище в Україні
Які українські прізвища помилково вважають російськими
Слід зазначити, що прізвища є важливою частиною, яка ідентифікує культурну ідентичність. Зазначимо, що ще у 1638 році були родові імена з суфіксами -ов(-ова), -ев(-ева). Це підтверджує той факт, що прізвища не можуть бути російськими, а люди, які носили родові імена, належали до стану козацтва. Коли козацтво припинило своє існування, то деякі прізвища злились із російськими, але навіть при такому нюансі, їх не можна вважати питомо російськими. У зв'язку з цим варто запам'ятати наданий перелік, щоб не помилитись у майбутньому.
Отож, найпопулярніші прізвища, які помилково вважають російськими:
- Грицайов;
- Грицьков;
- Довбишов;
- Дроздов;
- Іськов;
- Каськов;
- Охремов;
- Панасов;
- Тимков;
- Шевцов;
- Якимов тощо.
Ці прізвища сьогодні можуть зрідка зустрічатись серед наших друзів чи знайомих, але від цього вони не втрачають своєї органічності, самобутності та приналежності до українського переліку.