У Білорусі підіймали в небо літак-розвідник: коли варто очікувати нової масованої атаки

4 січня 2023, 16:45
Читать новость на русском

У середу, 4 січня, в Україні оголосили масштабну повітряну тривогу. Це було пов'язано з тим, що активізувалася російська авіація у Білорусі.

Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан. Зокрема, у повітря підіймався російський винищувач МіГ-31К, який є носієм ракет типу "Кинджал".

Читайте також Росія зараз буде намагатися застосувати нові підходи під час обстрілів, – ГУР

Як повідомили у Повітряних Силах ЗСУ, цей літак становить велику небезпеку, адже в України немає засобів протидії такому озброєнню.

Як працює російський літак А-50

Разом з винищувачем МіГ-31К злітав також російський ДРЛВ А-50У. Як пояснив Світан, це літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Військовий експерт зауважив, що над цим повітряним судном розміщена велика "тарілка", а на борту є система виявлення координат.

 

Роман Світан

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор

Літак А-50 "бачить" на глибину до 600 кілометрів від точки, де перебуває. Він може "проглядати" фактично третину нашої країни з Півночі, включаючи Київ та увесь так званий "Варшавський шлях". Тобто цей літак чудово "бачить" все, що з Польщі йде у наш бік.

Як зазначив Світан, у парі з навідником зазвичай працює один або кілька літаків, які тренуються виявляти цілі та завдавати певних видів ударів.

  • Це може бути МіГ-31К, який є носієм ракет "Кинджал". Військовий експерт зауважив, що за літаками такого типу Україна дуже пильно стежить, оскільки вони становлять велику загрозу.
  • Також літак-розвідник можуть супроводжувати ще кілька винищувачів, які можуть нести ракети Х-59 або протирадіолокаційні ракети Х-31П.

Роман Світан припустив, коли можлива нова масована ракетна атака по Україні: дивіться відео

Навіщо росіяни підіймають у повітря літак А-50

Льотчик-інструктор нагадав, що російський літак А-50 активно працював перед Новим роком.

"Перед святом судно відлетіло на базу в Росії, швидше за все, аби відзначати Новий рік в колі родини. А після Нового року літак знову повернувся на аеродром Мачулищі. 4 січня росіяни вже почали бойову роботу", – сказав Світан.

Військовий експерт зазначив, що російський літак-розвідник виконує роботу по виявленню певних цілей. Зокрема, росіяни намагаються виявити місця, де базуються засоби української протиповітряної оборони.

Ворог намагається виявити нашу систему ППО і якоюсь мірою підготуватися до пусків, тобто до певного бойового ураження з боку Білорусі,
– зазначив Світан.

Коли ворог може завдати нових масованих ударів по Україні

Він додав, що зазвичай після активності А-50 російські окупанти масовано атакують Україну ракетами. Тож зараз росіяни готуються до нового ракетного обстрілу України.

 

Роман Світан

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор

Росіяни готуються до чергової атаки. Після останньої атаки (31 грудня – 24 канал) має минути як мінімум тиждень. Цей тиждень вже минає. В принципі, орієнтовно 5 – 6 січня вже можна очікувати атаку по наземних цілях на території України.

Льотчик-інструктор додав, що зараз російський літак А-50 може виконувати кілька цілей:

  • проводити дорозвідку;
  • здійснювати розвідку щодо тих цілей, по яких російські ракети влучили або, навпаки, не влучили з певних причин.

Далі, за словами Світана, триває обробка отриманих даних та цілевказування для наступної атаки.

Загроза нової масованої ракетної атаки: головне

  • Напередодні Нового року окупанти вкотре влаштували масовану ракетну атаку проти України. Росіяни атакували відразу кілька міст.
  • Наразі в Чорному морі перебуває лише 3 кораблі країни-агресорки, проте серед них немає жодного ракетоносія. У ЗСУ припускають, що Росія забрала носії ракет, щоб підготувати атаку на Різдво.
  • Воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко припускає, що наступний масований удар по території України може бути здійснений не раніше 10 січня. На думку експерта, тоді окупанти випустять 70 – 80 і більше ракет.
  • Водночас, як зазначив Коваленко, на Різдво росіяни можуть спробувати передати нам "вітання" обмеженим потенціалом, а саме 50 – 60 ракет.