Литвин: Українцями не хочуть опікуватися у власній країні

16 вересня 2011, 20:50
Читать новость на русском

Європейський суд з прав людини розвантажать скаргами від скривджених українців за рахунок Конституційного суду.

Міжнародна спільнота та українська влада хочуть запровадити вільний доступ кожного громадянина України до КСУ. Нині, зауважимо, він розглядає лише звернення високопосадовців - Президента, 45-ти народних депутатів, Уряду, Верховного Суду, омбудсмена та парламенту Криму.

“Я сподіваюся, що в Україні можна запровадити конституційне звернення з боку окремих громадян. Я думаю це зменшить навантаження на Європейський суд з прав людини”, - каже голова Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо.

“Наші громадяни дружніми рядами и поповнюють лави Європейського суду з прав людини. І це цілком зрозуміло: не хочуть нами опікуватися в своїй країні - підемо вирішувати свої питання до міжнародних установ і організацій”, - каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Донеччанин Олег Ошурко - один з тих українців, кого доля змусила шукати правосуддя за межами Батьківщини. 8 років тому його затримали за підозрою у скоєнні злочину. Чоловік запевняє - ще в СІЗО над ним жорстоко знущалися, звідки вже вийшов інвалідом. Та навіть попри те що в ізоляторі він втратив зір, Ошурка засудили до 7 років позбавлення волі. Сьогодні колишній в’язень із Красноармійська відсудив за свої поневіряння у держави 21 тисячу євро.

“Як і всіх підозрюваних мене заарештували – чинили тиск на мене, в кінці побили, за наказом працівників міліції. І троє суток мене тримали сліпого без надання медичної допомоги”, - каже колишній в’язень Олег Ошурко.

“Протягом 3 місяців після набрання чинності повинна бути виплачена компенсація”, - каже юрист Сергій Салов.

Приклад митарств Олега Ошурка в Україні, на жаль, не рідкість. Однак не всім стає сили та засобів тягатися у міжнародних судах. Тепер же, за рекомендаціями західних правників, українці у крайніх випадках мали б шукати правди у Конституційному суді України. Однак, схоже, і він справи не вирішить, та й у європейських юристів клопотів не відбере.

“Громадяни повинні і далі звертатися до Європейського суду, якщо вважають що держава порушила їх права. За природою Конституційного суду вони не можуть отримати такого захисту оскільки КС сам є органом тієї держави, до якої вони позиваються. Тому одна ініціатива аж ніяк не вирішить проблеми звернень до Європейського суду”, - каже юрист Костянтин Пільков.

Сьогодні Європейський суд з прав людини засипаний тисячами позовів українців, розглядаються ж одиниці на рік. Відтак справедливості нашим співвітчизникам, скривдженим державою, доводиться чекати роками.