Два тижні армада буде підійматися в повітря: яка мета льотних навчань Росії та Білорусі

10 січня 2023, 16:20
Читать новость на русском

На території Білорусі проведуть льотні навчання разом з російськими військами з 16 січня по 1 лютого. В цей час потрібно бути готовим, що повітряні тривоги лунатимуть часто.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, зараз загроза вторгнення з Білорусі існує, але вона досить мала. Україна фіксує певний рух сухопутних військ та військової техніки як з Росії до Білорусі, так і навпаки.

До теми Відвертає увагу чи лякає: чому Росія перекидає в Білорусь техніку та планує льотні навчання

Ешелони, які виїжджають з Білорусі, переважно їдуть до Бєлгородської та Ростовської областей Росії, після чого потрапляють на Донецьку та Луганську області України.

Сьогодні немає такого явного накопичення сухопутного угруповання на території Білорусі. Загроза існує, але ймовірність такого вторгнення зараз дуже мала,
– зауважив Жданов.

Буде багато повітряних тривог

Як вважає Жданов, головною метою льотно-тактичних навчань на території Білорусі – буде певне дратування як України, так і країн Балтії і Польщі. Вже відомо, що росіяни будуть використовувати для навчань всі полігони на території Білорусі.

Чого очікувати від нових льотних навчань Білорусі та Росії: дивіться відео

Це означатиме, що кожного разу при зльоті цієї армади літаків в Україні оголошуватимуть повітряну тривогу. Адже невідомо, чи в цей момент окупанти не вирішать запустити ракети.

Не знаємо, чи буде удар, чи ні. Куди вони стрілятимуть – на полігонах по мішенях чи по Україні. І це триватиме 2 тижні. Будемо постійно смикатися в цих тривогах та ховатися в укриттях. Але готовність до відбиття атаки має бути постійна,
– зауважив Жданов.

Загроза наступу з Білорусі: коротко

  • В другій половині січня Росія та Білорусь планують спільні льотні навчання. Вони збираються використати усі аеродроми в Білорусі.
  • Як зауважив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, наразі на кордоні України та Білорусі немає ніяких провокацій. Однак Росія регулярно намагається нагнітати ситуацію повідомленнями про переміщення військ, щоб відтягнути деякі українські підрозділи.
  • Раніше голова української розвідки Кирило Буданов прокоментував ймовірну загрозу наступу з Білорусі. Він підкреслив, що "такий варіант існує, і він був завжди".