Луганськ: в Красному Лучі закриють україномовну школу №15
На Луганщині в місті Красний Луч з нового навчального року перестане існувати україномовна школа №15.
Рішення про її закриття ухвалили депутати міської ради. Чиновники своє рішення мотивують браком фінансування. Мовляв, школи Красного Луча розраховані на 22 тисячі учнів, реально ж в них вчаться всього 7,5 тисяч школярів. В україномовній лише 250 учнів, а розрахована вона на більше, ніж тисячу осіб.
“Це питання виникло тільки з врахуванням бюджетного кодексу. Той бюджет, який був виділений для цієї кількості учнів неможливо розділити на ту потребу для нормального навчання учнів, як повинно бути”, - каже заступник Краснолуцького міського голови Людмила Мягка.
Учнів чиновники розділять на дві частини - початкову школу разом з педагогами переведуть в один заклад, решту - в інший. При цьому третину педагогів відправлять на пенсію, викладачам, що залишаться пообіцяли працевлаштувати.
”Коли в нас урок російської мови іде вони відповідають на питання задане російською мовою мною українськими словами. А потім ми виправляємо. То назад перехід буде важчим. Ну вони чотири роки мислять українською”, - каже вчитель початкових класів СШ №15 м. Красний Луч Алла Василенко.
Батьки обурились новиною про закриття україномовної, і тепер готові боронити заклад. Відтак створили ініціативну групу, яка заявила: якщо влада не реагуватиме на їхнє звернення - обіцяють оголосити голодування.
Виявилось, що подібна ситуація з українськими школами і в Донецьку, там планують закрити одразу кілька закладів. Батьківські комітети вирушили до столиці, аби разом підписати листи звернення до профільного міністерства та Президента України.
“Про яку наповненість може йти мова, якщо вже декілька років піднімається питання про закриття школи. Коли ми йшли в цю школу в перший клас нам казали, не йдіть в цю школу, її закриють”, - каже представник батьківського комітету школи №15 Ірина Тищенко.
”Якщо у школі не вистачає учнів, то це одна з причин, що не всі наважуються в тих областях віддавати дітей в українські школи, а якщо батьки вже наважилися, то їх треба підтримувати всіляко, незалежно від того яка кількість учнів. Тим більше українських шкіл там не так багато. Колись у моєму дитинстві більшість шкіл і на Донеччині, і на Луганщині після війни були українські”, - каже професор, мовознавець Олександр Пономарів.
А поки владу хвилюють нагальніші проблеми - епідемія грипу. Станом на 7 лютого за даними санітарно-епідеміологічної служби Луганської області, на карантин закриті 182 школи та 4 дитячих садки області, а епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ в області перевищено на 16%, що значно більше, ніж у минулому році.