УКР РУС
14 серпня 2020, 11:44
2

Лукашенко пригрозив страйкарям занепадом і каже, що робітників "розгойдують"

Від понеділка у Білорусі відбуваються страйки на підприємствах: бастують як гіганти промисловості, так і приватні офіси. Лукашенко специфічно відреагував на протести і сказав, що спинятися не можна, якщо країна хоче розвитку.

Про це Лукашенко заявив сьогодні на нараді щодо роботи будівельної галузі, передає БЕЛТА. Він пригрозив: якщо спиняться підприємства, конкуренти з Росії і Канади їх обженуть.

До слова Протестувальники не думають спинятися: шостий день акцій в Білорусі

Загалом Лукашенко вважає страйки розгойдуванням трудових колективів, а мітингувальників іронічно назвав "свядомими". А щодо тих, хто не виходить на роботу у Лукашенка позиція "не хочете – звільняйтеся":

Наша позиція однозначна: ми в тяжкі часи пандемії нікого не нахиляли, не змушували. І тут теж ми нікого не повинні тримати. Якщо люди хочуть працювати – будь ласка. Ось робота, приходьте, працюйте. Якщо людина не хоче працювати, ми ж його на аркані не затащимо,
– зазначив він.

У страйках Лукашенко бачить такий наслідок: якщо спиняться підприємства Білорусі, Росія і Канада на ринку їх переженуть, поставляючи свій товар.

Також зазначив: зараз він у Білорусі і нікуди не виїжджав з країни, нібито тікаючи.

Я, поки живий і не за кордоном, як тут деякі наші шановні свядомі розкручують: Президент покинув країну і перебуває за кордоном. Сьогодні 14-е число, ми з вами зустрічаємося для того, щоб обговорити роботу будівельної галузі,
– зазначив Лукашенко у характерному для нього тоні.

Фрагмент наради Лукашенка потрапив на відео

Страйки на заводах у Білорусі: головне

  • Всенародний страйк почався ще у понеділок 10 серпня.
  • За ідеєю активістів забастовка мала спинити роботу основних підприємств країни. Так мітингарі хотіли висловити протест проти насилля силовиків.
  • Одними з найактивніших страйкарів є робітники Мінського електротехнічного заводу імені Козлова. Саме тут у перший день протестів мітингарів розганяли ОМОНівці і навіть пройшли затримання.
  • Найбільші страйки пройшли також на Білоруському металургійному заводі у Жлобіно, БелАзі у Жодіно, Хімволокно і Гродно Азот в Гродно.